Експерти обговорять внесок Євросоюзу в розвиток громадянського суспільства

Учасниками дискусії “Внесок Європейського Союзу в розвиток громадянського суспільства”, яка відбудеться в Києві 24 січня, стануть відомі дипломати, посли й аналітики  

 

Учасниками дискусії “Внесок Європейського Союзу в розвиток громадянського суспільства”, яка відбудеться в Києві 24 січня, стануть відомі дипломати, посли й аналітики. Ця дискусія стане першою із шести, які заплановано в рамках проекту “Експертиза закордонних трансформацій” – нового спільного проекту Фонду Арсенія Яценюка “Відкрий Україну” та Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Участь у дискусії підтвердили серед інших голова Представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануел Тейшейра, посол Угорщини в Україні (країни, яка головує в ЄС) Міхаль Баєр, посол Словаччини в Україні Павол Гамжік, посол Румунії в Україні Корнел Іонеску, директор Бюро європейської інтеграції Євген Перелигін, заступник генерального директора Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова Валерій Чалий, директор Центру політичного аналізу “Пента” Володимир Фесенко, виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження” Євген Бистрицький і керівник ГО “Центр UA” Олег Рибачук.

Спеціально до дискусії підготовлено аналітичні матеріали, які буде оприлюднено на заході.

У цих матеріалах Левент Коч, координатор проекту Фонду Маршала “Дослідження Ініціативи Кавказького муніципального об’єднання” (Туреччина) відзначає: “Система європейських фондів повинна бути менш складною та бюрократичною й має надавати можливості та заохочувати ініціативи малих громад і більше працювати з ними”.

У свою чергу, Ася Кавракова, програмний директор Інституту “Відкрите суспільство” (Болгарія) констатує, що фінансова підтримка в країнах, які претендують на членство в ЄС, повинна бути відмежована від політичного істеблішменту, якщо немає гарантії уникнення можливих зловживань. “Підтримка громадянського суспільства за посередництва органів державного управління в країнах із нестійкою демократією … є справжнім тестом для демократичної зрілості політичної системи та суспільства в цілому”, – вважає вона.

Ігор Бандовіч, програмний менеджер Європейського фонду для Балкан (Сербія) підсумовує: “Навіть у найбільш розвинених країнах регіону (Західні Балкани) в середньому досить низький рівень участі організацій громадянського суспільства в процесі вироблення політики. Вона зазвичай обмежується участю в формальних консультаціях, але, коли справа доходить до урядових рішень і заходів, представники держави, які займаються цим, є досить закритими”.

Дискусія відбудеться в готелі “Воздвиженський” (Київ, вул. Воздвиженська, 60, 5-й поверх, універсальний конференц-зал) з 10:00 до 13:00. Реєстрація учасників та представників ЗМІ почнеться о 9:30. Журналістам слід акредитуватися до 15:00 21 січня.

Контакти: Руслан Кириленко, (044) 235-52-98, rk@openukraine.org

***

Мета Європейської програми – сприяння європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: