Експерти: Енергозбереження мають спільно впроваджувати влада, виробники та споживачі

За словами фахівців, влада, виробники та споживачі енергоресурсів мають стати партнерами в упровадженні заходів з енергоефективності й енергозбереження

Влада, виробники та споживачі енергоресурсів мають стати партнерами в упровадженні заходів з енергоефективності й енергозбереження. Про це 7 лютого в Одесі заявили учасники прес-конференції, яку провів Благодійний фонд “Місцева ініціатива” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами експертів, енергоефективність досі не стала державною політикою: будівельні норми вимагають під час проектування використовувати сучасні матеріали й технології, а на практиці будівельники з проектантами, заощаджуючи на стадії будівництва, створюють ситуацію, через яку споживачі повинні будуть витрачати зайві кошти, а держава повинна буде знайти більший обсяг енергоресурсів. Фахівці наголошують, що виробники не завжди мають бути зацікавлені у збільшенні обсягів збуту, тому що платоспроможність споживачів не зростає пропорційно.

Крім того, учасники оцінили відкритість районних адміністрацій Одеси в питаннях енергозбереження. За їхніми словами, до райадміністрацій було надіслано запити для отримання інформації щодо житлового фонду місцевих рад. За ступенем відкритості їх можна розподілити так (починаючи з найбільш відкритої):
– Малиновська й Київська районні адміністрації;
– Суворовська районна адміністрація;
– Приморська районна адміністрація.

Київська й Малиновська адміністрації надали інформацію своєчасно й у повному обсязі. Суворовська адміністрація інформацію надала частково, а Приморська її не надала взагалі.

Якщо в аналогічній послідовності розмістити суб’єкти природних монополій, до яких звертався фонд “Місцева ініціатива”, то перелік буде таким:
– КП “Теплопостачання м. Одеси”;
– філія “Інфоксводоканал” ТОВ “Інфокс”;
– ВАТ “Одесаобленерго”.

Ще один сегмент сфери енергозбереження, на якому акцентували свою увагу учасники, – це розвиток альтернативної енергетики, а саме реалізація постанови Кабінету Міністрів №243 від 1 березня 2010 року. Згідно з документом, на території Одеської області будують (побудовано) сонячні електростанції продуктивністю 80 МВт і 40 МВт в Арцизькому й Білгород-Дністровському районах відповідно. Побутові споживачі отримують електроенергію за ціною не більш ніж 1 грн. за кВт. Натомість організації, які вироблятимуть сонячну електроенергію й постачатимуть її в мережі, мають отримувати завдяки т. зв. зеленому тарифу 5 грн. за кожен кіловат. Виникає питання, за чий рахунок буде погашено різницю в 4 грн. За словами фахівців, якщо взяти до уваги продуктивність сонячних електростанцій, сума щомісяця перевищує десятки мільйонів гривень.

Також на прес-конференції було презентовано нову концепцію підвищення енергоефективності багатоквартирного житлового фонду, що стала основою цільової програми енергоефективності Одеси на 2013-2015 роки, яку ухвалила міськрада.

Відео прес-конференції

Контакти:
Благодійний фонд “Місцева ініціатива”
(048) 794 26 46
bfmiodessa@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: