Експерти: Бюджети стають більш реалістичними

За словами фахівців, оскільки останнім часом дефіцит державного бюджету зменшився (за рахунок скорочення видатків), а дохідна частина збільшиться (за рахунок зростання податків), бюджети стали більш реалістичними

Оскільки останнім часом дефіцит державного бюджету зменшився (за рахунок скорочення видатків), а дохідна частина збільшиться (за рахунок зростання податків), бюджети стали більш реалістичними. Про це заявили учасники круглого столу, який відбувся 4 квітня в Сумах. Захід провела ГО “Бюро аналізу політики” за підтримки програмної ініціативи “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”.

“Суми як депресивний регіон отримали дотацію вирівнювання (18 млн. грн.) замість вилучення, як це було впродовж останніх років. Це при тому, що фонд, із якого виплачують дотації регіонам, скоротився”, – розповів народний депутат Олег Медуниця. Зі свого боку, Віктор Волонтирець, заступник Сумського міського голови, наголосив, що місцевий бюджет потребує ще 32 млн. грн., хоча вже не 80, як раніше.

Окрім того, фахівці з бюджетних питань вважають, що падіння курсу гривні щодо долара може стимулювати експорт, а отже, і розвиток економіки. Завдяки тому, що курс долара росте, українські товари матимуть більш привабливу ціну на міжнародному ринку.

При цьому учасники круглого столу відзначили проблему казначейських платежів, якої й досі не вирішено. Вони також наголосили, що до процесу формування бюджетів обов’язково треба залучати громадськість і медіа. Лише тоді влада зможе ефективно управляти коштами громади.

Контакти:
ГО “Бюро аналізу політики”
(0542) 610 901

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: