Експерт: Євроінтеграція України сприятиме стабільності у Східній Європі

У Римі відбулася конференція “Українська криза: Захід і Росія на перехресті”

Європейська інтеграція України – найкращий спосіб забезпечення миру та стабільності в Україні й усьому східноєвропейському регіоні. Про це заявив Василь Філіпчук, голова правління Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД), під час конференції “Українська криза: Захід і Росія на перехресті”, що відбулася 5 червня в Римі. Захід провів МЦПД спільно з Українським кризовим медіа-центром і Інститутом міжнародних відносин (Італія) за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

“Європейська інтеграція забезпечує мир і стабільність у Європі з часів Другої світової війни. І зараз вона повинна відігравати таку ж роль і для східноєвропейського регіону, насамперед для України”, – сказав експерт.

“Світова спільнота не може ні ігнорувати, ні толерувати зовнішньої політики Росії. Ми повинні шляхом спільних дій і принципової позиції повернути Росію до цивілізованих рамок поведінки, а також запропонувати росіянам гідний шлях реінтеграції в європейські та світові економічні та групові структури. Потрібно змінити сценарій війни на сценарій миру, і зробити це можна лише жорсткими діями щодо терористів, посиленням української державності через європейську інтеграцію та інноваційним підходом до міжнародних гарантій територіальної цілісності, суверенітету та безпеки України”, – зазначив Василь Філіпчук.

Учасники заходу погодилися, що за останні три місяці було не лише змінено усталену за останні два десятиліття парадигму українсько-російських відносин, а й серйозних змін зазнала вся загальноєвропейська архітектура безпеки та міжнародний порядок.

На заході обговорювали також питання енергетичної безпеки в Європі. Михайло Гончар, директор енергетичних програм аналітичного центру “Номос”, наголосив на серйозних викликах, які для України та Європи несе російська енергетична політика. Він зазначив, що Росія, яка традиційно використовує газ як інструмент впливу на Україну, розробляє проекти, що дозволять їй уникнути постачання газу через транзитні країни, в тому числі й Україну. Таким чином, Росія хоче зберегти монополію на постачання газу в Європу зі сходу. Криза в Україні й анексія Криму, на думку Михайла Гончара, є підтвердженням наміру Росії завадити реалізації стратегічних проектів українського уряду щодо видобування газу на чорноморському шельфі спільно з європейськими й американськими нафтогазовими компаніями.

Контакти:
Міжнародний центр перспективних досліджень
(044) 279 88 23
office@icps.kiev.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: