В українських містах стартував рейтинг фінансової прозорості «Є-data Рейтинг»

У вересні стартував новий проект «Є-data Рейтинг», який заохочуватиме фінансову прозорість міст та підвищуватиме довіру до місцевої влади. Учасниками рейтингу стали 447 міст України, які оцінюватимуться за шкалою від 0 до 1, де 0 - це мінімальний рівень оприлюднення інформації про публічні кошти, а 1 - це максимальний рівень оприлюднення інформації.

У вересні стартував новий проект «Є-data Рейтинг», який заохочуватиме фінансову прозорість міст та підвищуватиме довіру до місцевої влади. Учасниками рейтингу стали 447 міст України, які оцінюватимуться за шкалою від 0 до 1, де 0 – це мінімальний рівень оприлюднення інформації про публічні кошти, а 1 – це максимальний рівень оприлюднення інформації.

Міжнародний фонд «Відродження» продовжує підтримувати ініціативи, які створюють дієві інструменти боротьби з корупцією та підвищують підзвітність органів державної влади. 5 років тому Фонд підтримав громадські організації, які готували законодавче підґрунтя для оприлюднення інформації про використання коштів платників податків. А 2 роки тому – підтримав створення єдиного веб-порталу викориcтання публічних коштів Є-data. Сьогодні 51% державних установ ігнорують свій обов’язок оприлюднювати дані про використання коштів платників податків на порталі. А новий проект «Є-data Рейтинг» має виправити ситуацію.

«Є-data Рейтинг» стане додатковим стимулом для мерів міст вчасно і повністю вносити інформацію на портал. Вже сьогодні доступна мапа «Є-data Рейтингу», де позначені всі міста-учасники з відповідним місцем у новому рейтингу: https://goo.gl/4giKxa

Розрахунок рейтингу здійснюватиме методологічний партнер конкурсу Investor Relations Agency за такими показниками:

– приріст реєстрації нових «службових кабінетів» на порталі;

– відсоток наповненості «службових кабінетів» необхідною інформацією;

– кількість внесених на портал документів (договорів, актів та звітів).

Партнерами проекту є також громадська організація «Стоп корупції» та перший в Україні фактчек-ЗМІ «Слово і діло».

Вже під новий рік стане відомо чи місцеві чиновники стали краще виконувати Закон України «Про відкритість використання публічних коштів». І цілком ймовірно, що рейтинг не лише активує їхню відповідальність щодо виконання чинного закону, але й змусить законотворців посилити санкції по відношенню до тих держслужбовців, які його ігнорують. 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: