Ненадання інформації про депутатські квартири оскаржили в Європейському суді з прав людини

Апарат Верховної Ради України відмовився надати журналістці Катерині Аврамчук імена депутатів, що отримали службові квартири

Апарат Верховної Ради України відмовився надати журналістці Катерині Аврамчук імена депутатів, що отримали службові квартири. Після того, як національні суди відмовили у відкритті доступу до цієї інформації, представник журналістки подав заяву до Європейського суду з прав людини. Справу супроводжує Фонд захисту права на доступ до інформації, діяльність якого координує Інститут Медіа Права за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Апарат Верховної Ради відмовився надавати на запит журналістки прізвища й імена народних депутатів VI скликання, що отримали службові квартири. Відомство вважає цю інформацію конфіденційною та відмовляється оприлюднювати її без особистої згоди цих депутатів. Катерина Аврамчук отримала лише загальну інформацію про кількість і площу службових квартир, а також середню вартість одного квадратного метра на час їх надання.

За словами фахівців, Апарат Верховної Ради прямо порушує українське законодавство. Адже закон “Про доступ до публічної інформації” передбачає, що не може бути обмежено доступ до інформації про володіння, користування чи розпорядження державним і комунальним майном, до копій відповідних документів, умов отримання цих коштів чи майна, прізвищ, імен, по батькові фізичних осіб, які отримали ці кошти чи майно.

Проте українські суди всіх інстанцій підтримали протизаконну позицію Апарату Верховної Ради. Тому журналістка звернулася до Європейського суду з прав людини.

“В Україні, на жаль, практично неможливо виграти судову справу проти Верховної Ради щодо доступу до інформації. Тому ми розраховуємо, що завдяки Європейському суду з прав людини ми зробимо Верховну Раду України більш відкритою для журналістів і громадян”, – сказав директор Інституту Медіа Права Тарас Шевченко.

Контакти:
Інститут Медіа Права
(044) 496 05 80
info@medialaw.kiev.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: