У 2014 році росія вторглася в Україну, окупувала частину східних територій та анексувала Крим. В результаті країна стикнулась з надзвичайно складними викликами, а її ВВП скоротився суттєво у 2014 та 2015 роках. Та попри війну, Україні вдалося впровадити реформи, які підтримали її економічну стійкість. Запрацювала електронна система державних закупівель Prozorro, що отримала престижну нагороду World Procurement Award. Україна стала одним з лідерів у сфері фіскальної прозорості. Їй також вдалося зменшити співвідношення боргу до ВВП з 80% наприкінці 2016 року до 50% наприкінці 2019 року і утримати його на цьому рівні упродовж усього періоду COVID-19. Банківська система стала надійною. Український уряд також розпочав багато реформ у сфері корпоративного управління, енергетичних ринків тощо.
Ці реформи дозволили Україні залишатися стійкою навіть після того, як 24 лютого 2022 року рф розпочала повномасштабне вторгнення. Це також дало час міжнародним партнерам на ухвалення рішень і початок потужної міжнародної підтримки та впровадження більших санкцій проти росії. Більше того, реформи продовжилися під час повномасштабної війни і посприяли рішенню ЄС розпочати переговори про вступ. Все це робить досвід України цінним уроком для інших країн, які стикаються із зовнішніми масштабними неекономічними шоками та «чорними лебедями».
22 жовтня ми поговоримо «Як залишатися стійкими під час війни» під час панельної сесії Форуму політики громадянського суспільства в рамках Щорічних зборів Міжнародного валютного фонду і Світового банку. Відповідь на це питання важливе не лише для України, але й для багатьох інших країн, які стикаються із зовнішніми ризиками та загрозами.
Під час сесії представники українських громадських організацій, Світового Банку та Міжнародного валютного фонду обговорять разом:
- Як Україна торує свій шлях до стійкості;
- Ключові реформи, які підтримали економіку країни під час війни та сприяють її відновленню;
- Як забезпечується стійкість в енергетичному секторі – одному з найбільш постраждалих секторів;
- Роль міжнародного партнерства;
- Що дозволило Європейському Союзу ухвалити історичне рішення про початок переговорів про вступ України.
Після панельної дискусії відбудеться сесія запитань і відповідей та коментарів від учасників.
Коли: вівторок, 22 жовтня о 14:00-15:30 за східноєвропейським часом (21:00 – 22:30 за київським часом)
Де: Вашингтон, США та онлайн у Zoom (реєстрація обов’язкова)
Мова: англійська з синхронним перекладом на французьку та арабську мови
Реєстрація доступна за посиланням: https://bit.ly/4gQUQCh
Для офлайн зустрічі в заході учасники повинні мати реєстрацію на Форум політики громадянського суспільства в рамках Щорічних зборів Міжнародного валютного фонду і Світового банку.
Модератор: Владислав Рашкован, заступник виконавчого директора МВФ від України
Учасники дискусії:
- Олександра Бетлій, провідна наукова співробітниця Інституту економічних досліджень та політичних консультацій
- Олена Павленко, президентка аналітичного центру DiXi Group
- Карліс Смітс, провідний економіст та керівник програми з економічної політики у Східній Європі
- Роман Качур, старший радник Світового банку
Приєднуйтесь до надихаючої дискусії, яка підкреслює важливість адаптивності, стратегічного управління та міжнародної співпраці у підтримці стійкості перед обличчям несприятливих обставин.
Організатори сесії: Міжнародний Фонд «Відродження», Консорціум RRR4U (Resilience, Reconstruction and Relief for Ukraine) – DiXi Group, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, Центр економічної стратегії, Інститут аналітики та адвокації. Діяльність RRR4U підтримується грантом від Open Society Foundation.