Дворічанщина отримала Програму правової освіти населення

На порталі "Правовий простір" опубліковано матеріал Оксани Пастух про ухвалення Програми забезпечення правової допомоги населенню Дворічанського району на 2014-2018 роки

На порталі “Правовий простір” опубліковано матеріал Оксани Пастух про ухвалення Програми забезпечення правової допомоги населенню Дворічанського району на 2014-2018 роки. До підготовки програми долучився Центр правової інформації та консультацій у селищі Дворічна, роботу якого координує Фонд сільських громад Дворічанщини за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Дворічанщина отримала Програму правової освіти населення
Оксана Пастух

Дворічанська районна рада Харківської області 20 грудня одноголосно затвердила районну Програму забезпечення правової допомоги населенню Дворічанського району на 2014-2018 роки. Це дасть змогу вже з січня 2014 року залучати юриста для проведення виїзних прийомів населення у 14 селищних радах району.

Передувала прийняттю Програми велика підготовча робота, яку у співпраці з фахівцями районної ради на чолі з головою Галиною Турбаба провели співробітники Центру правової інформації та консультацій громадської організації «Фонд сільських громад Дворічанщини», створеного за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Як розповідає Людмила Ковтун, керівник проекту «Розвиток Центру правової інформації та консультацій для захисту прав населення району», який реалізує громадська організація, заради пошуку механізму надання безоплатної допомоги були проаналізовані усі варіанти, які пропонує Закон «Про безоплатну правову допомогу». Варіант створення комунальної установи для надання допомоги відпав першим, тому що район дотаційний, грошей у бюджеті на утримання установи нема. Інший шлях – залучення на конкурсних засадах суб’єктів приватного права, видався більш реальним, бо дозволить залучати кваліфікованих спеціалістів, які проводитимуть прийоми та консультації у найвіддаленіших селах, де відчувається брак фахівців-юристів. А потреба у правовій допомозі величезна, бо люди в селах зазвичай не мають грошей на оплату послуг адвокатів, не можуть вони дістатися й до райцентру, де принаймні у органах влади можна порадитись із того чи іншого питання.

Отже, вже у січні 2014 року буде оголошений конкурс на пошук фахівця приватного права, який буде виїжджати до сіл. Великим досягненням є те, що у бюджеті району передбачається 33,5 тисячі гривень на оплату роботи юриста, придбання канцелярії та бензину. Бо, згідно заходів Програми, юрист має за рік двічі побувати у кожній з 14 сільських рад. Якщо сільські ради, а про це йдеться у Програмі, віднайдуть кошти у власних бюджетах на підтримку заходів Програми, то вони можуть у якості субвенцій направляти їх у район й тим самим розширювати спектр та покращувати якість безоплатної правової допомоги представникам своїх громад.

Крім того, у Програмі передбачено, що з наступного року почнеться просвітницька та навчальна робота для працівників бібліотек та клубів району щодо доступу до правової допомоги. Будуть організовані семінари для працівників виконавчих органів влади та органів місцевого самоврядування щодо новацій у земельному, господарському та цивільному законодавстві, щоб подальшому ці співробітники мали змогу більш кваліфіковано консультувати жителів сіл.

Отже, Програма забезпечення правової допомоги населенню Дворічанського району на 2014-2018 роки одночасно є завершенням певного етапу роботи та початком налагодження сталої системи надання безоплатної правової допомоги жителям району. Цього неможливо було б досягти без доброї волі депутатів райради.

Контакти:
Фонд сільських громад Дворічанщини
050 957 23 86
dvorich@ya.ru

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: