“Довези медика” по-корнинськи: громада нафандрейзила та сама запустила спецмаршрут до Рівного

Editor

Матеріал: EuProstir

Після введення карантину та зупинення транспортного сполучення, Корнинська громада на Рівненщині самостійно організувала доїзд медичних працівників на роботу, ставши таким чином першою в області, де почав діяв спецмаршрут для медиків.


Корнинська сільська об’єднана територіальна громада створена у грудні 2018 року. До її складу входять 5 населених пунктів: с. Колоденка, с. Тайкури, с. Загороща, с. Порозове та адміністративний центр громади — с. Корнин. Загальна чисельність населення майже 9 тис. осіб. Громада межує з обласним центром — містом Рівне. Відстань від населених пунктів громади до Рівного становить від 7 до 15 км. 


Організувати спецмаршрут — здавалося складним завданням, бо ніхто раніше такого не робив

Більшість населення працює саме в обласному центрі, серед них — майже 150 медичних працівників. Тому, коли 18 березня 2020 року через пандемію COVID-19 припинив роботу громадський транспорт, керівництво громади спільно з представниками громадськості взялися за вирішення цієї проблеми.

“Коли зупинили міжміське сполучення і до нас почали звертатися керівники обласних закладів охорони здоров’я та наші медпрацівники, які не мали чим добратися на роботу, ми почали вивчати механізми, які існують, — розповідає Роман Мартин, представник сільської ради Корнинської ОТГ. — У поліції повідомили, що існує механізм спецперевезень, але його має погодити Національна поліція у Києві. Все виглядало складно, бо ніхто раніше такого не робив”. 

“Коли ми з’ясовували деталі, то зрозуміли, що чіткої процедури немає. Нам кілька разів змінювали правила гри, оскільки там не знали, як це має бути”, — додає Роман Мартин. 

Отримавши дозвіл від поліції на здійснення такого перевезення, громада спільно з  громадською організацією “Центр розвитку самоврядування “Соціум” знайшла перевізника та необхідні кошти для організації спецрейсу до Рівного. Маршрут запрацював 25 березня та діяв понад три місяці. Корнинська ОТГ стала першою громадою у Рівненській області, яка почала підвозити медиків на роботу. 

Один день роботи маршруту обходився приблизно у 1 000 гривень, а весь маршрут — у понад 90 тисяч гривень. 

Фінансування перевезень здійснювалося за рахунок фандрейзингу і благодійних пожертв мешканців громади, а це понад 60 тисяч гривень, та грантової підтримки — 30 тисяч гривень були надані в рамках програми “Людяність і взаємодопомога”: гуманітарна ініціатива проти пандемії”, спільної ініціативи Міжнародного фонду “Відродження” і Представництва Європейського Союзу в Україні.

Як розповів Роман Мартин, спочатку розглядався варіант, щоб фінансувати такий маршрут із коштів місцевого бюджету, однак від нього відмовилися, щоб не порушувати права інших мешканців громади: 

“Окрім медиків, є ще й працівники закладів бюджетної сфери, працівники суду, правоохоронних органів, які теж мають право на такий довіз. Тому, якби це зробили за кошти місцевого бюджету, то це б частково дискримінувало й інших мешканців. Бо чому для одних робимо, а для інших ні? Тоді громадська організація “Центр розвитку самоврядування “Соціум” запропонувала взяти на себе забезпечення цього маршруту, а ми зі свого боку організували питання всіх дозволів та послуг перевізника”.

Проєкт з підвозу медичних працівників — яскравий приклад ефективної синергії

Громадська організація “Центр розвитку самоврядування “Соціум” почала співпрацювати з Корнинською сільською радою в січні 2020 року. Тоді було підписано меморандум про співпрацю та розпочато реалізацію проєкту з підтримки реформи місцевого самоврядування. 

“З початком пандемії, ми побачили реальне зацікавлення органа самоврядування в ефективній протидії поширення коронавірусу. Тому ми вирішили допомогти впоратися з наслідками COVID-19,  — коментує Олена Музичук, голова громадської організації  “Центр розвитку самоврядування “Соціум”.

І наш проєкт з підвозу медичних працівників — дуже яскравий приклад ефективної синергії. Коли місцева влада, бізнес і представники громадськості працювали на спільний результат у надзвичайному суспільно важливому питанні. 

А ще спільними зусиллями ми допомагали людям похилого віку, які залишилися без піклування та елементарних засобів до існування. За сприяння підприємців для них було організовано збір та доставку продуктів”. 

За словами сільського голови Романа Горбатюка-Василейка, пандемія вкотре показала згуртованість та високий рівень самоорганізації мешканців громади.

“В темні часи дуже добре видно світлих людей, — каже сільський голова. — Частина місцевих підприємців, коли дізналися про нашу ініціативу з підвозу медиків, самі зверталися, щоб допомогти. Це при тому, що багато з них самі були в скрутному становищі через карантин. Разом ми змогли організувати також збір продуктів та предметів першої необхідності для людей, що через пандемію втратили засоби до існування. Я дуже вдячний всім, хто долучився до реалізації цих проєктів”.

Поки не відбулося послаблення карантинних обмежень, маршрутне таксі понад три місяці здійснювало по 2 рейси щодня, підвозячи медиків на роботу в Рівне та забираючи їх додому. 


Відповідаючи на глобальні виклики пандемії COVID-19, 19 березня 2020 року Міжнародний фонд “Відродження” оголосив постійно діючий Конкурс “Людяність і взаємодопомога”. З початку Конкурсу Фонд вже підтримав понад 100 проєктів на загальну суму понад 5 мільйонів гривень. З 17 квітня партнером конкурсу є Європейський Союз

Мета конкурсу — підтримка громадських ініціатив, які спрямовані на посилення солідарності, самозарадності та взаємодопомоги в українському суспільстві під час пандемії COVID-19. Детальніше

Джерело

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: