Доступ до документів про закупівлі закладів та установ освіти Полтавщини

22 листопада 2016 року у приміщенні Полтавської облдержадміністрації відбувся круглий стіл на тему: «Публічні закупівлі у сфері освіти в Полтавській області». Захід організовано Аналітичним центром «Бюро економічних та соціальних досліджень»

22 листопада 2016 року у приміщенні Полтавської облдержадміністрації відбувся круглий стіл на тему: «Публічні закупівлі у сфері освіти в Полтавській області». Захід організовано Аналітичним центром «Бюро економічних та соціальних досліджень» у рамках проекту «Під громадським контролем: моніторинг публічних закупівель у Полтавській області» за підтримки МФ «Відродження».

Участь в заході взяли представники неурядових організацій Полтавщини, органів влади та самоврядування, закладів та установ освіти області.

Учасники круглого столу обговорили питання серпневого переходу освітян на систему «Prozorro», найпоширеніші закупівлі галузі у 2016 році. Центральним питанням обговорення стало питання громадського контролю за закупівлями освітян через вільний доступ до документів: кошторисів, додатків до річних планів закупівель (реєстрів закупівель), окремих договорів.

Костянтин Донченко, керівник проектів Аналітичного центру «Бюро економічних та соціальних досліджень», повідомив, що проаналізовано 114 відповідей на запити щодо публічної інформації про надання копій кошторисів та додатків до річного плану закупівель (реєстрів закупівель) на 2015 – 2016 рр. 50 замовників надали повну ґрунтовну відповідь з копіями всіх запитаних документів – це, в тому числі, Департамент освіти і науки Полтавської ОДА, Відділ освіти Оржицької РДА, Відділ освіти Шишацької селищної ради, Лубенський лісотехнічний коледж та інші. Загальна кількість повної відмови в наданні будь-яких документів становить – 9.

Експерт проекту Андрій Остапенко: «Вивчаючи річні плани закупівель освітян ми фіксували випадки порушення строку оприлюднення цих документів, відсутність в планах очікуваної вартості предмета закупівлі, дати затвердження річного плану та інше. Порушення не мали масового та системного характеру, але ми обов’язково відреагуємо на них шляхом надсилання відповідних листів-зауважень замовникам. На сьогодні таких листів підготовлено близько 47».

Учасники круглого столу дійшли згоди, що лише відкритість та прозорість є запорукою доброчесних закупівель і довіри громадськості до розпорядників бюджетних коштів. Для того, щоб покращити ситуація з доступом до документів, неурядовим організаціям Полтавщини необхідно активніше долучатися до громадського контролю за закупівлями.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: