Допомога учасникам АТО на Черкащині

Закінчився перший етап проекту «Надання правової та психологічної допомоги учасникам АТО, їхня соціальна та професійна адаптація». В рамках проекту було створено мобільну групу, в яку увійшли: юристи, психологи та соціальні працівники, які надавали допомогу у низці міст та селищ Черкащини. Проект реалізовується ГО «Волонтер Черкащини» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Закінчився перший етап проекту «Надання правової та психологічної допомоги учасникам АТО, їхня соціальна та професійна адаптація». В рамках проекту було створено мобільну групу, в яку увійшли: юристи, психологи та соціальні працівники, які надавали допомогу у низці міст та селищ Черкащини. Проект реалізовується ГО «Волонтер Черкащини» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Проект було створено, з огляду на брак допомоги з боку держави учасникам АТО та їхнім сім’ям, особливо тим, які проживають у віддалених населених пунктах. Після демобілізації надзвичайно актуальною є правова та психологічна допомога, а також соціальна адаптація військових до мирного життя.

З лютого до березня активісти ГО «Волонтер Черкащини» зробили 20 виїздів у райцентри Черкащини, де провели зустрічі з учасниками АТО. В цих заходах взяли участь більше 500 військових та волонтерів.

Під час зустрічей обговорювалися питання: пільг для бійців та їхніх родин; можливостей, які декларує держава для демобілізованих; соціальної та професійної адаптації в мирному житті.

Після проведення спільних заходів для бійців та волонтерів, активісти проводили індивідуальні консультації.  Під час них військові розповіли про низку негативних факторів, з якими вони стикаються в мирному житті:

  • Погана робота органів місцевого самоврядування, щодо надання інформації про наявні програми та перепони у наданні пільг.
  • Складність чи навіть неможливість отримання земельних ділянок та житла для військовослужбовців.
  • Ненадання безкоштовного проїзду, ліків та навчання, задекларованих держаною.
  • Відмова у достроковому виході на пенсію.
  • Труднощі в отриманні статусу учасника бойових дій.
  • Виплати не в повному обсязі заробітної платні, під час проходження служби у зоні АТО.

В результаті обговорень та консультацій вдалося допомогти у вирішенні більшості поставлених питань. Окрім цього, спілкування дало змогу проаналізувати та систематизувати наявні проблеми. Для того аби система надання преференцій демобілізованим стала більш ефективною активісти направили 21 звернення до органів місцевої та центральної влади.

Проект супроводжується інформаційною кампанією, в рамках, якої була створена дорожня карта можливостей для демобілізованих, відповіді на найбільш розповсюджені запитання та контакти інституцій, до яких можна звернутися.  У співпраці з ГО Всеукраїнська правозахисна організація «Юридична Сотня»,  які з липня 2014 року забезпечують правовий захист захисників України, ГО «Волонтер Черкащини» розповсюдили більше 3-х тисяч інформаційних матеріалів. Ці матеріали також публікувалися у місцевих ЗМІ 19-ти районів Черкащини.

Діяльність в рамках проекту сприяла об’єднанню зусиль органів влади, волонтерів, сімей військових, небайдужих людей. Це об’єднання громади дає змогу допомогти людям не лише у юридичній площині, але й вирішити актуальні житейські питання та створити нові можливості. На Черкащині вже запрацювала низка громадських ініціатив, які працюють в актуальних для бійців напрямках:  психологічна реабілітація та санаторно-курортне лікування, навчання та перекваліфікації, працевлаштування та початок власної справи.

Психологічна допомога демобілізованим військовим наразі є однією із найактуальніших. Тому в рамках другого етапу проекту ГО «Волонтер Черкащини» планує створити мобільну групу, яка спеціалізуватиметься саме на психологічній допомозі. Її учасники виїжджатимуть не лише у райцентри Черкащини, але й в сільську місцевість для психологічної допомоги в групах, та надаючи індивідуальні консультації. 

Контакти:

Тарас Щербатюк,

координатор проектів ГО «Волонтер Черкащини»

sh_taras@ukr.net

+38 096 390 16 56

м. Черкаси вул. Смілянська 23 оф. 42

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: