До всесвітнього дня паліативної допомоги: Забіг «цінуй життя»

В суботу 10 жовтня на Європейській площі міста Вінниця пройшла низка ініціатив та старт забігу «Цінуй життя»,  присвяченого до Всесвітнього дня Паліативної допомоги.

Захід організовано ГО «Злагода» та ГО «Вінницька асоціація медиків» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Вінницької обласної ради.

У заході приймали участь:

Представники обласного департаменту охорони здоровёя та курортів Вінницької обласної державної адміністрації

Головні лікарі Вінницької обласної дитячої лікарні, обласного центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом, обласного наркологічного диспансеру, міських лікарень.

Студенство п’яти Вінницьких ВУЗів

Лікарська спільнота

ВОО Товариство «Червоний хрест»

Громадські організації Вінниці та області

Цим заходом ми хочемо привернути увагу громади та влади до проблем паліативної допомоги. Спонукати владу до прийняття рішення щодо відкриття дитячого хоспісу у Вінницькій області, говорить координатор акції Руслана Харковенко.

«Це діти не лише з онкозахворюваннями, а й із важкими генетичними аномаліями, з вадами розвитку, наслідками важких травм. І головна проблема у тому, що на Вінниччині паліативна допомога знаходиться у стані зародку. То завдання медичної спільноти створити цим дітям нормальні адекватні умови життя, як у інших дітей. Наше завдання – людям, яким пощастило не стикатися з такими проблемами дітей, котрі мають обмежений строк життя внаслідок тяжких захворювань, показати, що такі діти є і що від цього не застрахований ніхто», – говорить дитячий онколог Вінницької обласної дитячої лікарні Олександр Калінчук.

«Це має бути не те місце, куди дитина прийшла помирати, а такий комфортний затишний куточок, де діти змогли би жити максимально повноцінно», – вважає головний лікар Вінницького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Ігор Матковський.

Паліативна допомога це ряд заходів, що дозволяє поліпшити якість життя пацієнтів та їхніх сімей, які зіткнулися з проблемами смертельного захворювання, в тому числі шляхом надання адекватного знеболення.

Всесвітній день паліативної допомоги – це привід ще раз привернути увагу громади та влади до цієї проблеми. Дуже приємно, що все більше організацій долучаються до теми паліативної допомоги. У цьому році ми маємо особливий прецидент, коли до проведення всесвітнього дня паліативної допомоги долучилися не тільки громадські організації та активісти а й  влада. Тобто обласна державна адміністрація. Це свідчить про те, що влада визнає наявність проблем в області паліативної допомоги та долучається до їх вирішення.

 Щорічно число тих, хто в нашій країні потребує допомоги у збереженні людської гідності на останньому етапі життя, сягає 600 000 осіб. Близько 18 000 з них – діти.

Мінімальна потреба держави в хоспісних ліжках – 4 500.

Особливо гостро стоїть проблема організації надання паліативної допомоги дітям.

В нашій державі на даний час надзвичайно недосконала система паліативного догляду за дітьми: допомога надається в лікувальних закладах за профілем захворювання дитини. Медичний персонал не має навичок і можливості надати саме паліативну допомогу. Нормативні документи стаціонарів не передбачають надання паліативної допомоги, маленьких пацієнтів виписують у домашні умови, не пристосовані для життєдіяльності хворої дитини.

ГО «Злагода», спільно з обласною дитячою клінічною лікарнею працюють над вирішенням цієхї проблеми.  За нашої ініціативи та за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» вже  другий місяць працює бригада надання паліативної допомоги на дітям на дому. Бригада працює на базі обласної дитячої лікарні і невдовзі буде введена в штатний розклад закладу. Таким чином ми забезпечимо надання послуги і після закінчення проекту.

Цим заходом організатори прагнуть привернути увагу громади та влади до проблем паліативної допомоги. Спонукати владу до прийняття рішення щодо відкриття дитячого хоспісу у Вінницькій області.

Контакти: Тетяна Нікелсен, ГО «Злагода», 093 757 22 70

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: