Для ОСН Дніпропетровщини створено Ресурсний центр

14 березня у Дніпропетровську відбулася презентація Ресурсного центру для органів самоорганізації населення (ОСН) Дніпропетровської області

14 березня у Дніпропетровську відбулася презентація Ресурсного центру для органів самоорганізації населення (ОСН) Дніпропетровської області. Діяльність центру координує Центр підтримки громадських і культурних ініціатив “Тамариск” і Дніпропетровська обласна рада за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Під час презентації голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод зауважив: “Світовий досвід показує: місцеве самоврядування працює максимально ефективно в тому разі, коли воно максимально наближене до місця проживання людини. Якщо немає прив’язки до конкретного маленького села, селища, мікрорайону, вулиці чи будинку, то ця система працює неефективно. Принцип ОСН – це принцип співпричетності. І зі свого боку хочу сказати, що обласна рада готова надавати допомогу й підтримку проекту й надалі. У цьому питанні можна на нас покластися. Особисто мені ця ідея здається дуже правильною та дуже своєчасною”.

Зі свого боку, Олексій Орловський, директор програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”, відзначив: “Сьогодні ОСН – це представницькі органи, які повинні представляти інтереси жителів певних територій у взаємодії з органами влади, з постачальниками житлово-комунальних послуг, із представниками громадських структур. Люди завжди об’єднуються тільки на основі якихось проблем. Сьогодні ми практично всі живемо у своїй квартирі, у своєму будинку й дуже часто не дивимося на те, що відбувається у громадських місцях. І, коли приходять якісь проблеми, біди, у нас часто немає змоги скооперуватися, створити рух для того, щоб спільними зусиллями захищати свої права й відстоювати свої інтереси. Саме ОСН є унікальною структурою: це так званий центр кристалізації громадської активності, який допоможе нам”.

Крім того, Олексій Орловський пояснив різницю між ОСН і ОСББ: “ОСББ – це об’єднання людей на основі права власності. З одного боку, його не можна створити у приватному секторі, в будинках, яких не приватизують. З іншого боку, його діяльність обмежена, оскільки завдання ОСББ – управління тією нерухомістю, яка перебуває у спільній власності. ОСН мають значно ширші повноваження – у сфері ЖКГ, у сфері охорони правопорядку, у сфері соціального захисту населення. Тому ОСН – це унікальний інструмент, унікальний інститут громадянського суспільства, який сьогодні дає змогу, як у всьому цивілізованому світі, захищати й відстоювати інтереси громадян”.

“Я представляю Міжнародний фонд “Відродження”, який усіма своїми зусиллями підтримує різні інструменти участі інститутів громадянського суспільства у процесах прийняття рішень органами влади. Для нас ОСН – базовий момент розвитку громадянського суспільства, який існує на низовому рівні й максимально наближений до місця життя конкретної людини. Ми вже кілька років підтримуємо різні ініціативи, пов’язані з розвитком системи ОСН. На нинішньому етапі для нас дуже важливим є створення ресурсних центрів для ОСН. Ці центри існують для того, щоб надавати безкоштовну консультативну, інформаційну, правову допомогу тим людям, тим ініціативним групам, які хочуть створити в себе ОСН. Тому сьогодні важливо проінформувати людей про Ресурсний центр, щоб вони розуміли, куди потрібно прийти, де й у кого проконсультуватися, де отримати базову інформацію про те, навіщо це потрібно, як правильно взаємодіяти з органами влади, як донести людям доцільність подібних об’єднань. Усі ці компоненти – це маленькі кубики мозаїки, яку спільними зусиллями ми будемо намагатися викладати в багатьох регіонах України. Ми раді, що у нас є такі партнери на рівні Дніпропетровської області. Подібних проектів в Україні реалізується вісім. Лідерами руху сьогодні є Вінниця, Одеса, Луганськ”, – сказав Олексій Орловський.

Тетяна Барашкова, президент Центру “Тамариск”, наголосила на ролі Ресурсного центру як своєрідної платформи для налагодження комунікації між самими ОСН, між ОСН та владою. Мета проекту, за її словами, – створення системної підтримки ОСН у Дніпропетровській області через надання інформаційно-методичної та організаційно-правової підтримки, навчання, видання методичних рекомендацій, запровадження системи комунікації, поширення найкращих українських практик, розробку й лобіювання проектів місцевих нормативно-правових актів.

Депутат Дніпропетровської міської ради Анжеліка Пилипенко закликала ОСН узяти участь у конкурсі на найкращу прибудинкову територію, який оголосила Дніпропетровська обласна рада. Переможці конкурсу отримають від обласної ради співфінансування.

Адреса Ресурсного центру для ОСН Дніпропетровської області: Дніпропетровськ, просп. Кірова, 82-Г, 2-й поверх, офіс Центру “Тамариск”.

Контакти:
Центр підтримки громадських і культурних ініціатив “Тамариск”
(056) 36 75 22
tamarisk@tamarisk.org.ua

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: