Для членів спостережних комісій Чернігівщини проведено семінар із захисту інтересів засуджених

У Чернігові відбувся семінар “Кримінально-виконавче законодавство України про забезпечення прав і законних інтересів засуджених. Завдання представників НДО – членів спостережних комісій при організації регулярних відвідувань місць позбавлення волі”

7 липня в Чернігові відбувся семінар “Кримінально-виконавче законодавство України про забезпечення прав і законних інтересів засуджених. Завдання представників НДО – членів спостережних комісій при організації регулярних відвідувань місць позбавлення волі”. Захід організували Чернігівський жіночий правозахисний центр і Чернігівська міська спостережна комісія за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Національне законодавство передбачає участь громадськості у здійсненні громадського контролю через спостережні комісії. Про можливості й основні завдання, повноваження та права спостережних комісій розповіла на семінарі доцент кафедри кримінального права Інституту права імені Володимира Сташиса Валентина Бадира.

З міжнародною практикою громадського контролю та патронажу за засудженими та звільненими особами ознайомив учасників семінару завідувач циклу кримінально-правових дисциплін Чернігівського юридичного коледжу Державної пенітенціарної служби Ігор Іваньков.

Заступник Чернігівського міського голови, голова спостережної комісії виконавчого комітету Чернігівської міської ради Станіслав Віхров у своєму виступі розповів про роботу спостережної комісії, зупинився на завданнях спостережних комісій при організації регулярних відвідувань місць позбавлення волі.

Про роботу обласної спостережної комісії Чернігівської обласної адміністрації та її роль в організації методичної допомоги міським і районним спостережним комісіям розповіла директорка Чернігівського жіночого правозахисного центру, заступниця голови обласної спостережної комісії Чернігівської обласної адміністрації Алла Лепеха.

У другій частині семінару відбулось практичне заняття на базі Чернігівської виправної колонії (№44), під час учасники ознайомилися з методикою проведення засідання Чернігівської міської спостережної комісії з погодження матеріалів адміністрації колонії, Чернігівського слідчого ізолятора та Чернігівської кримінально-виконавчої інспекції щодо внесення до суду подань із умовно-дострокового звільнення чи заміни невідбутої частини покарання більш м’яким.

Учасники семінару відвідали Будинок дитини при жіночій колонії й оглянули умови утримання засуджених в установі.

Контакти: Чернігівський жіночий правозахисний центр, (04622) 4 83 26, lepeha_alla@ukr.net

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: