Наскільки готовим є правниче середовище до застосування технологій штучного інтелекту? Це питання досліджували аналітики з Центру Дністрянського за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та Європейського Союзу, у рамках спільної ініціативи “Європейське Відродження України”.
Розвиток генеративного ШІ та бум інтересу до ChatGPT спонукав аналітиків глибше дослідити наскільки ті, хто будуть їх використовувати на щодень – судді, прокурори і адвокати, – ознайомлені із ними, які бачать перспективи і обмеження щодо їхнього застосування.
Іншим ключовим питанням, яке ставили перед собою команди Центру Дністрянського та Дослідницької агенції Fama, було проаналізувати можливість використання технології ШІ у правосудді.
Дослідження не дає і не може дати відповіді на усі без винятку питання щодо застосування ШІ в Кримінальному правосудді. Однак команда дослідників прагне, щоб майбутні рішення з цього приводу були не лише “простими і швидкими”, але й ґрунтувалися на даних. Цей звіт і аналітичні дослідження аналітиків Центру Дністрянського в рамках проєкту стануть такими даними.
***
Це дослідження було реалізоване за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» у рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України».