ТЕНДЕР «ВЕРИФІКАЦІЯ КІНЦЕВИХ БЕНЕФІЦІАРНИХ ВЛАСНИКІВ В ЕНЕРГЕТИЧНОМУ СЕКТОРІ УКРАЇНИ»

МЕТА КОНКУРСУ:

Мета тендеру – верифікація якості та відповідності інформації даних Єдиного державного реєстру щодо кінцевих бенефіціарних власників обраних юридичних осіб, які працюють в енергетичній сфері, реальному стану справ, а також привернення суспільної уваги до необхідності забезпечення ефективного державного контролю за інформацією, яка подається суб’єктами господарювання до Реєстру.

Дата завершення конкурсу:

26.05.2017

Програма:

Демократія і належне врядування

У жовтні 2014 року Верховною Радою України було прийнято низку законів, спрямованих на боротьбу із корупцією, зокрема щодо забезпечення прозорості структури власності. Основною метою прийнятих законів є встановлення механізму розв’язання проблеми виявлення фізичної особи – кінцевого бенефіціарного власника юридичних осіб та запобігання можливості легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом.

Результатом ухвалення відповідного законодавства стало те, що юридичні особи приватного права (за певними виключеннями) зобов’язані подавати до Єдиного державного реєстру відомості про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, який де-факто контролюєвідповідний суб’єкт господарювання. Така інформація допоможе контролювати майновий стан чиновників, виявляти конфлікти інтересів, а також розуміти, на чию користь працює те певний суб’єкт господарювання, хто в кінцевому результаті отримує вигоду з угод, які укладає відповідна юридична особа. Втім, в Україні на сьогодні відсутній орган державної влади, який має відповідати за верифікацію поданої інформації, а також відсутні напрацьовані та затверджені інструменти такої верифікації.

З 2013 року Україна приєдналася до Ініціативи прозорості видобувних галузей (ЕІТІ). Стандарти цієї Ініціативи передбачають необхідність відкриття всіма видобувними компаніями інформації про кінцевих бенефіціарних власників. Така вимога обумовлена тим, що видобувні галузі є одними із найбільш корупціогенних галузей економіки. Спираючись на міжнародні зобов’язання України, є необхідність проведення перевірки того, наскільки правдивою є інформація про кінцевих бенефіціарних власників, яку подають юридичні особи приватного права, що працюють у видобувній галузі. Саме на проведення такої пілотної верифікації спрямовано цей тендер.

Мета тендеру – верифікація якості та відповідності інформації даних Єдиного державного реєстру щодо кінцевих бенефіціарних власників обраних юридичних осіб, які працюють в енергетичній сфері, реальному стану справ, а також привернення суспільної уваги до необхідності забезпечення ефективного державного контролю за інформацією, яка подається суб’єктами господарювання до Реєстру.

Учасники тендеру: громадські об’єднання та ЗМІ, що працюють як незалежні агенції журналістських розслідувань або в інший спосіб регулярно проводять журналістські розслідування й публікують їх результати. Вітається залучення до виконання проектів в якості партнерів представників інших неурядових організацій, які працюють над аналізом державної політики в енергетичному секторі України.

Проектна пропозиція має передбачати:

– верифікацію даних Єдиного державного реєстру щодо кінцевих бенефіціарних власників обраних юридичних осіб, які працюють в енергетичній сфері, шляхом проведення журналістських розслідувань;

– підготовку статей /репортажів за підсумками журналістських розслідувань;

– обговорення та оприлюднення результатів журналістських розслідувань на публічних заходах (круглому столі, прес-конференції тощо), а також у засобах масової інформації.

Просимо взяти до уваги!

За підсумками тендеру передбачається обрати одного переможця.

Термін реалізації проекту не може перевищувати 6 місяців. Планована дата початку діяльності за проектом – 1 липня 2017 р.

Учасники тендеру самостійно визначають видобувні компанії щодо верифікації бенефіціарних власників яких будуть проводитися журналістських розслідувань.

Очікується, що переможець тендеру проведе журналістські розслідування щонайменше щодо 10 видобувних компаній, які займають значну долю енергетичного ринку України.

Учасники тендеру самостійно визначають розмір запитуваної суми на виконання проектної пропозиції. Оптимальність та обґрунтованість запитуваного бюджету буде одним із критеріїв визначення переможця тендеру.

Як окремі додатки проектна пропозиція має містити:

  • обґрунтування причин обрання певних видобувних компаній для проведення щодо них журналістських розслідувань;
  • стислий опис методології проведення розслідувань;
  • посилання на матеріали попередніх журналістських розслідувань, які свідчать про досвід учасника тендеру;
  • резюме основних виконавців проекту;
  • листи від партнерських організацій, ЗМІ тощо, що засвідчують готовність партнерів взяти участь у реалізації проекту та описують характер цієї участі (надаються у разі, якщо проект планується реалізовувати в партнерстві зі ЗМІ, громадськими об’єднаннями, благодійними організаціями тощо).

Проектні пропозиції, що не відповідають цим вимогам, розглядатися не будуть.

Останній термін подання проектних пропозицій – 26 травня 2017 року, 15.00 за київським часом.

Оголошення результатів – до 20 червня 2017 року.

Зверніть увагу!

Проектні пропозиції з додатками слід зареєструвати на сайті фонду, скориставшись сервісом “Електронний конкурс”. Додатки до проектної пропозиції мають бути додані у форматі .doc, .docs, .xls, .xlsx або .pdf. Максимальний розмір кожного із додатків до проектної пропозиції не може перевищувати 8 Mb.

Проектних пропозицій, яких буде зареєстровано на сайті МФВ 26 травня 2017 року після 15:00 за київським часом, не розглядатимуть.

Програма не надає грантів політичним партіям, релігійним громадам і приватним (фізичним) особам.

Проектних пропозицій, поданих в інший спосіб, окрім названого вище, не розглядатимуть.

Поданих на тендер матеріалів не повертають і не рецензують.

Про результати тендеру всіх його учасників буде повідомлено електронним листом.

Остаточне рішення щодо проектної пропозиції перегляду не підлягає.

Причин відмови в підтримці проектної пропозицій не повідомляють.

Зверніть увагу, що консультацій щодо оформлення проектних пропозицій не надають телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся до 19 травня 2017 р. на електронні адреси cs@irf.ua та orlovsky@irf.ua.

Контакти:
Програмна ініціатива “Демократична практика”
Олексій Орловський, директор програмної ініціативи, orlovsky@irf.ua
Олена Луцишина, координатор програмної ініціативи, lutsishina@irf.ua
cs@irf.ua

Як подати заявку?

Щороку Міжнародний фонд "Відродження" оголошує конкурси згідно з пріоритетами фонду. Цікаві, інноваційні, суспільно значущі проекти можуть претендувати на підтримку поза оголошеними конкурсами. Такі проекти слід оформляти згідно з аплікаційними формами для позаконкурсних проектів.

Детальніше

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: