Безпека в місті або ОТГ– це не лише наявність поліції та освітлені вулиці. Нотатки з конференції “Безпечна громада”

Представники місцевого самоврядування, громадські активісти, працівники поліції та експерти з розвитку громад обговорили досягнення та виклики в розвитку безпеки в громадах.

25-26 лютого 2019 року в Києві ГО “Інститут миру і порозуміння” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” провів конференцію “Безпечна громада”, яка підбила підсумумок півторарічної програми “Безпечна громада: розвиток потенціалу стейкхолдерів”. Конференція зібрала більше 120 представників органів місцевого самоврядування, патрульної поліції та ГУНП, громадських організацій, органів охорони громадського здоров’я, представників міжнародних організацій, що підтримують розвиток громад у сфері безпеки.

На конференції виступив Метт Торігіан, керівник поліцейської діяльності та державного управляння в Онтаріо, Канада. Як очільник розвитку локальної безпеки та взаємодії поліції та громади пан Торігіан поділився цінним для України досвідом. На питання, які є ключові фактори успіху розбудови безпеки на місцевому рівні в Канаді, він відповів: “По-перше, це фінансування. В місцевому бюджеті витрати на забезпечення правопорядку посідають найперше місце. Другим, але не менш важливим фактором є автономність. Громада має повноваження та економічну та ресурсну спроможність вирішити питання безпеки самотужки у ефективний спосіб, яким є превенція правопорушень, підвищення рівня довіри між державними органами, самоврядування, поліцією та жителями громади”.

Експерти протягом панельної дискусії “Безпека в громаді – відповідальність кожного?” дійшли до висновку, що на локальному рівні безпечне середовище варто будувати, користуючись широким інклюзивним підходом. Безпека в місті або ОТГ – це не лише наявність поліції та освітлені вулиці, це також і бажання брати на себе відповідальність за кофорт та добробут в своїй громаді. І відповідальність однаковою мірою лежить на місцевому самоврядуванні, жителях, місцевому бізнесі, закладах освіти та інших інституціях. Філософія безпеки в громаді передбачає системну і злагоджену взаємодію всіх цих суб’єктів.

“Безпеку в громаді неможливо забезпечити лише встановленням системи відеоспостереження. Безпечне середовище можна створювати там, де існує довіра, згуртованість та злагоджена комунікація в громаді. Інститут миру і порозуміння надає підтримку і навчання громадам, щоб зробити зміцнення безпеки стійким. Ми пропонуємо унікальну методологію управління і творення системних змін, спрямованих на розвиток безпеки і громади вцілому”, – А. Горова, член правління ГО “Інститут миру і порозуміння”.

Проект “Безпечна громада: розвиток потенціалу стейкхолдерів” має на меті допомогти зробити розвиток безпеки системною стійкою зміною в громаді. Протягом жовтня 2017-березня 2019 Інститут миру і порозуміння супроводжував 11 громад з усіх куточків України. Через навчання, організацію стратегічних планувань, допомогу у виробленні безпекових концепцій та програм, індивідуальні консультаціїї ІМіП посилив спроможність громад розвивати безпечне середовище.

Конференцію “Безпечна громада” проводить ГО “Інститут миру і порозуміння” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” в рамках програми “Права людини та правосуддя”.

Контакти для додаткових запитань: тел.: 0661232521, Ольга Корабльова, координаторка проекту.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: