Без громадянства, без документів і без прав: як вирішити проблему молдован прикордонних районів Одещини?

26 квітня з 12:00 до 14:00 в Одесі (пров. Семафорний, 4, прес-центр “Паритет”, ТЦ “Середньофонтанський”, 3-й павільйон, 2-й поверх) відбудеться круглий стіл “Без громадянства, без документів і без прав: як вирішити проблему молдован прикордонних районів Одещини?”

26 квітня з 12:00 до 14:00 в Одесі (пров. Семафорний, 4, прес-центр “Паритет”, ТЦ “Середньофонтанський”, 3-й павільйон, 2-й поверх) відбудеться круглий стіл “Без громадянства, без документів і без прав: як вирішити проблему молдован прикордонних районів Одещини?” Захід проводить Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Питання для обговорення:
– проблеми з отриманням громадянства України й оформленням ідентифікаційних документів у молдовського населення Котовського та Красноокнянського районів, їх масштаби й особливості (презентація головного спеціаліста Котовського міжрайонного управління юстиції Сергія Мерзлякова);
– правові можливості отримати громадянство України й оформити документи, які є в молдовського населення Котовського та Красноокнянського районів: аналіз практики, рекомендації (презентація адвоката Олексія Цуркана);
– полегшена й недискримінаційна процедура отримання українського паспорта для певних категорій громадян: перспективи впровадження (обговорення).
 
У круглому столі візьмуть участь представники органів міграційної служби, юстиції, обласної державної адміністрації, консульських установ Молдови в Одесі, експерти, правники, громадські діячі, журналісти. Також на захід запрошено декілька мешканців прикордонних районів Одещини, які на власному досвіді зіткнулися з проблемами отримання українського громадянства, бездіяльністю й небажанням органів влади вирішити виниклі проблеми.

На півночі Одещини на законних підставах уже близько 20 років цілими родинами проживають громадяни молдовської національності, не маючи ідентифікаційних документів (паспорта, свідоцтва про народження, ідентифікаційних кодів) і належно оформленого права власності на житло. Відповідно вони обмежені в реалізації соціально-економічних, культурних і політичних прав.

Контакти:
Одеська обласна організація
ВГО “Комітет виборців України”
(048) 716 40 18
odesakvu@ukr.net

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: