Анонс: 2 серпня відбудеться вечір пам’яті до Міжнародного дня голокосту ромів

2 серпня в усьому світі згадують жертв голокосту ромів. В Києві в цей день пройде вечір пам’яті «Будемо жити, ромале!», який організовують Циганський академічний музично-драматичний театр «Романс», Національно-культурне об’єднання «Амала», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Головний режисер заходу Народний артист України Ігор Крикунов. До участі запрошені лідери громадських об’єднань, представників ромських осередків, артистів театру, кіно і телебачення. Головний режисер заходу Народний артист України Ігор Крикунов.

2 серпня в усьому світі згадують жертв голокосту ромів. В Києві в цей день пройде вечір пам’яті «Будемо жити, ромале!», який організовують  Циганський академічний музично-драматичний театр «Романс», Національно-культурне об’єднання «Амала», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Головний режисер заходу Народний артист України Ігор Крикунов. До участі запрошені лідери громадських об’єднань, представників ромських осередків, артистів театру, кіно і телебачення. Головний режисер заходу Народний артист України Ігор Крикунов.

Час: 1 серпня 2017 року, 18.30

Місце: місто Київ, метро «Дорогожичи», Меморіальний Центр Голокосту «Бабин Яр», монумент «Кибитка»

Скорботний день – Калі траш (чорний жах)  роми всього світу згадують тих, хто загинув від геноциду в роки Другої світової війни. В ніч з 2 на 3 серпня 1944 року в нацистському таборі смерті Аушвіц-Біркенау в газових камерах було знищено 3000 ромів. За підрахунками дослідників, під час голокосту загинуло від 600 тис. до 1 млн 500 тис. ромів. Ромська етнічна група найбільше потерпіла від вбивств нацистів – понад 90% ромського населення Австрії, Німеччини та Естонії було знищено.

У 2016 році до 75-ї річниці трагедії монумент «Ромська кибитка». Створення пам’ятника було ініційоване ще у 1998 році Київським міським товариством історії та культури ромського народу «Романіпе». Його автор – всесвітньо відомий український архітектор, скульптор Анатолій Ігнащенко. Початковий варіант мав бути виточений з каменю, однак проект змінили і кибитку виготовили з корабельної сталі на київському заводі «Ленінська кузня». Друга назва пам’ятника – «Чорний жах», або Калі Траш (Kali Tras).

Організатори закликають всіх небайдужих прийти в цей день до Бабиного Яру, і запаливши свічку згадати всіх тих, хто залишив свої душі й пісні в цьому місці назавжди!

Контактний телефонн: 044 277 87 97

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: