Аналітичний центр CEDOS провів дослідження впливу війни на цивільне населення

НА ФОТО: Ілюстрація Анни Іваненко

24 лютого, у день, коли почалося повномасштабне вторгнення росії на територію України, більша частина команди Cedos перебувала у Києві. З перших днів члени та членкині аналітичного центру були залучені до волонтерських ініціатив. Водночас вони й далі працюють над тим, у чому мають найбільше експертизи, — соціальними дослідженнями й аналітикою.

31 березня CEDOS опублікував перші результати дослідження “Перші дні повномасштабної війни в Україні: думки, переживання, дії”, у якому проаналізував відповіді 555 респондентів та респонденток щодо їхнього досвіду зустрічі з новиною про початок повномасштабної війни, подальших дій та переживань. Опитування відбувалось 2-7 березня у формі онлайн-анкети (українською та англійською) і складалось з шести основних блоків питань, а також вступних і прикінцевих питань.

Інформація про дослідження, яка включала посилання на форму для заповнення, поширювалася на сторінках CEDOS у соціальних мережах, на особистих сторінках дослідників і дослідниць та в особистій комунікації.

Блоки питань стосувалися тематичних фокусів опитування: початок війни, подальші дії, переживання, волонтерство, професійна діяльність та освіта, побут. Блок прикінцевих питань стосувався соціально-демографічних аспектів. 

Переважна більшість питань передбачала відкриті відповіді, тож респонденти не були обмежені наперед заданими варіантами. 

З короткими висновками дослідження можна ознайомитись на сайті CEDOS, а повний текст аналітичної записки доступний тут.

Також 7 квітня команда CEDOS презентує перші результати дослідження та розповість якими були перші реакції та дії людей на початку війни, що стояло за рішенням людини їхати чи залишитися у своєму місті, як змінилися стосунки в родинах та яку роль відіграє волонтерство.

Зареєструватись на участь можна тут.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: