Немає жодних сумнівів, що підтримка України продовжиться – Алекс Сорос

Сашко Кульчицький

Підтримка України через роботу Міжнародного фонду «Відродження» залишатиметься важливим пріоритетом для Фундацій Відкритого Суспільства, а робота у Європі продовжиться. Про це заявив у колонці для Politico голова правління Фундацій Відкритого Суспільства Алекс Сорос.

За його словами, чутки про відмову від діяльності в Європі, що були поширені в медіа, не відповідають дійсності. Європа зберігає для Фундацій велике стратегічне значення, а ЄС «залишається світовим маяком цінностей, які формують нашу роботу».

Проте пріоритети щодо діяльності в Європі будуть переглянуті, як це вже відбувалося після закінчення Холодної війни та економічної кризи 2008 року. На думку Алекса, майбутнє Європи зараз визначається на Сході. «Майбутнє підзвітного, демократичного врядування в Європі зараз визначається не лише в Парижі і Берліні, а також в Варшаві, Києві і Празі», – стверджує він.

Алекс Сорос підкреслює, що попри деяке тематичне скорочення роботи Фундацій Відкритого Суспільства в Європі загалом, робота Міжнародного фонду «Відродження» залишиться в пріоритеті. «Не може бути жодних сумнівів, що ми продовжимо підтримувати нашу фундацію в Україні, – написав Алекс. – Ми пишаємося мережею груп громадянського суспільства, які вона підтримувала і які відіграли важливу роль в стійкості Києва перед жахливою російською воєнною агресією».

Також Фундації Відкритого Суспільства продовжать підтримувати незалежні фонди в Молдові та в Західно-Балканських країнах, сприяючи їх вступу до ЄС. Це має запобігти розгоранню нових конфліктів на Балканах та обмежити вплив росії на регіон. Продовжиться також і зусилля з підтримки ромських спільнот, Центрально-Європейського університету та інших сферах. «Ми не залишимо союзників, які виступають за демократичні права перед автократами та потенційними диктаторами, незалежно від того, чи в Європі, чи в інших частинах світу», – стверджує Алекс.

Алекс пояснює, що хоча Фундації Відкритого Суспільства справді змінять модель роботи, проте це має лише піти на користь демократіям ЄС. «Як і мій батько, я вважаю ЄС однією з великих перемог сучасної історії. Він об’єднав країни, які майже знищили цивілізацію, щоб творити спільну долю, і допоміг [частині] колишніх радянських республік та їх супутників перейти до демократії, – пояснює Алекс Сорос. –  Але ще багато роботи потрібно зробити. І моя велика надія полягає в тому, що ФВС, в своїй переформатованій формі, зможе допомогти європейському проєкту здійснити всю свою обіцянку».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: