Актуальні конкурси і можливості від Фонду

Олександра Оберенко

Станом на березень 2025 року Міжнародний фонд “Відродження” має чотири оголошених конкуси.

«Сприяння розробці статутів територіальних громад та використання інструментів місцевої демократії»

Мета: надання допомоги органам місцевого самоврядування в розробці нових або удосконаленні чинних статутів територіальних громад, а також сприяння розвитку та більш активному використанню жителями територіальних громад передбачених законодавством України форм місцевої демократії.

Учасники: громадські організації, громадські спілки, органи самоорганізації населення (ОСНи) та благодійні організації. Учасники конкурсу можуть бути зареєстровані у будь-якому регіоні України та повинні мати щонайменше дворічний досвід роботи із розробки та адвокації проєктів нормативно-правових актів на рівні територіальних громад та/або із розвитку інструментів місцевої демократії / громадської участі за підтримки МФВ або інших донорів.

Вітається здійснення проєктної діяльності у співпраці з органами місцевого самоврядування, асоціаціями органів місцевого самоврядування, коаліції з іншими громадськими організаціями, аналітичними центрами, експертами, органами самоорганізації населення (у тому числі з інших адміністративно-територіальних одиниць України).

Дедлайн: 24 березня

«Культура. Єдність. Стійкість»

Мета: підтримати освітні та культурні проєкти на деокупованих і прифронтових територіях України, що мають значний вплив на місцеву громаду і сприяють стійкості локальних спільнот та відновленню культурної і освітньої екосистеми.

Учасники: громадські організації, спілки, асоціації, товариства та інші об’єднання, зареєстровані на підконтрольних уряду України територіях, відповідно до чинного законодавства як неприбуткові або благодійні організації.

Дедлайн: 27 березня

Конкурс малих грантів у межах проєкту «Імпульс»

Мета: залучити організації громадянського суспільства із найбільш постраждалих регіонів до процесів планування відновлення України, яке враховує багатовимірні аспекти, та адвокації принципів сталого розвитку, прав людини, недискримінації і гендерної рівності, прозорості врядування у стратегіях відновлення та планах розвитку територіальних громад.

Надати можливості для організаційного розвитку команд через виконання малих грантів та залучення до навчальної програми і розвитку партнерств.

Учасники: місцеві або регіональні громадські організації, громадські спілки, благодійні фонди, органи самоорганізації населення, які активно сприяють процесам відновлення у своїх громадах (або регіонах) та залучають безпосередньо такі цільові аудиторії, як: ветеран-и/ки, внутрішньо переміщені особи, особи з інвалідністю, інші вразливі групи громадян. Організація-аплікант має бути зареєстрована на території таких областей як: Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Житомирська, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська. Участь у конкурсі можуть брати організації, зареєстровані на територіях, підконтрольних уряду України у вище перелічених областях станом на 24.02.2022 р., а також під час повномасштабної війни, але за умови, що від дати їх первинної реєстрації минуло щонайменше 6 місяців (стосується усіх аплікантів). Організація може нині не знаходитися фізично у місці своєї реєстрації та може бути перереєстрованою на території, підконтрольній уряду України, якщо їй довелося релокуватися через інтенсивні воєнні дії або окупацію. Але релокована організація-аплікант повинна мати досвід долучення до громадських ініціатив, які стосуються регіону, де вона була зареєстрована (наприклад, участь у процесах планування пост-окупаційного відновлення, дистанційний моніторинг стану на території рідної громади тощо). Члени команди організації-апліканта мають фізично знаходитися в Україні та бути готовими наживо брати участь у програмі організаційного розвитку.

Дедлайн першої хвилі: 2 квітня

«Тримаймо стрій» – конкурс на підтримку ветеранських ініціатив. Четверта хвиля

Мета: допомогти ветеранським організаціям розвинути експертизу і професіоналізм, посилити та зберегти свою організаційну та інституційну стійкість; покращити ефективність підтримки ветеранів та ветеранок; сприяти розбудові соціальної згуртованості, реінтеграції  та самоорганізації.

Ветеранські організації (центри, хаби, фонди, асоціації, простори, спілки, об’єднання тощо) – організації, які здійснюють свою діяльність задля підтримки ветеранів і ветеранок, їх реабілітації та реінтеграції, надають послуги ветеранам та ветеранкам, опікуються їхніми родинами.

Учасники: благодійні та громадські неприбуткові організації, які: 

  • мають досвід підтримки, співпраці чи взаємодії з органами місцевого самоуправління, та/або державними інституціями, та/або військово-цивільними адміністраціями (меморандуми, листи підтримки, приклади спільної діяльності).
  • можуть підтвердити щонайменше один рік досвіду роботи та/або участі в проектах у сфері підтримки військовослужбовців, ветеранів і ветеранок, родин військовополонених, загиблих та зниклих без вісті;
  • можуть підтвердити досвід отримання та використання благодійних внесків через рахунки організації, з публічною фінансовою та змістовною звітністю;

Дедлайн: 7 квітня

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: