Активісти та депутати об’єдналися для боротьби з політичною корупцією

За ініціативи громадських організацій в парламенті на базі Комітету з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю була створена робоча група, яка працюватиме над прийняттям закону щодо впровадження державного фінансування політичних партій та виборчих кампаній відповідно до міжнародних стандартів.

За ініціативи громадських організацій в парламенті на базі Комітету з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю була створена робоча група, яка працюватиме над прийняттям закону щодо впровадження державного фінансування політичних партій та виборчих кампаній відповідно до міжнародних стандартів.

В основу законопроекту має лягти концепція, яку протягом останніх кількох місяців розробляли українські та міжнародні експерти.

Концепція, яку розробляли міжнародні та українські фахівці була презентована та обговорена на круглому столі, який організував 19 лютого Центр політичних студій та аналітики за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера та Міжнародного Фону «Відродження».

На думку учасників робочої групи, найбільшою проблемою пов’язаною із прийняттям закону є не сприйняття у суспільстві самої ідеї виділення бюджетних коштів партіям в умовах глибокої соціально-економічної кризи. Тому важливо розпочати суспільну кампанію направлену на роз’яснення громадськості нагальної необхідності прийняття цього закону. «Потрібно на простих прикладах і цифрах показати, як подолання політичної корупції принесе Державі значно більше коштів у порівнянні з витраченими» – зазначив Віктор Таран, експерт ЦПСА

Експерти та народні депутати погодились, що перед тим як розробляти остаточний текст законопроекту необхідно знайти спільні відповіді на наступні питання:

  1. “Які партії мають право отримувати бюджетні кошти? Лише парламентські чи можливо і ті, які набрали певний відсоток голосів виборців на останні виборах”
  2. “Які державні органи контролюватимуть використання партіями бюджетних коштів? ЦВК? ДФІ? Рахункова палата? Податкова? Чи можливо всі разом?”
  3. “Коли потрібно розпочинати впроваджувати фінансування партій: з наступного бюджетного року чи після наступної виборчої кампанії?”
  4. “Як забезпечити належну фінансову звітність?”

Шукати спільні відповіді на ці питання будуть народні депутати Сергій Лещенко (голова групи), Юрій Деревянко, Дмитро Добродомов та Ігор Попов та експерти від громадськості:

Денис Ковриженко (IFES), Дмитро Котляр (незалежний експерт), Віктор Таран (Центр політичних стуій та аналітики), Алла Волошина (TI), Інна Борзило (CentreUA ), Андрій Круглашов (Рух Чесно), Тарас Шевченко і Ярослав Юрчишин (РПР). Також до роботи долучились представники нових партій Зоя Буйницька “Демократичний Альянс,” Сергій Таран “ВОЛЯ,” Дмитро Купира “Сила Людей.”

Робоча група планує активно працювати протягом березня місяця з тим аби у квітні презентувати законопроект у парламенті.

Склад робочої групи є відкритим для долученя. Бажаючі приєднатися до кампанії підготовки та адвокатування законопроекту можуть прийняти участь у семінарі або звязатися з експертами.

Автор: Віктор Таран

Контакти:  Центр Політичних Студій та Аналітики

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: