Активісти домоглися зрушень у боротьбі з корупцією на Чернігівщині

Завдяки проекту “Громадська варта” вдалося досягти певних зрушень у боротьбі з корупцією на Чернігівщині. Про це 14 червня на прес-конференції розповіли ініціатори проекту – представники Чернігівського обласного осередку ВМГО “Демократичні перетворення України”

Завдяки проекту “Громадська варта” вдалося досягти певних зрушень у боротьбі з корупцією на Чернігівщині. Про це 14 червня на прес-конференції розповіли ініціатори проекту – представники Чернігівського обласного осередку ВМГО “Демократичні перетворення України”. Проект підтримувала програма “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами активістів, після їхніх звернень міський голова Чернігова Олександр Соколов формально усунув конфлікт інтересів. Раніше він очолював ГО “Спілка ветеранів-афганців”, діяльність якої викликала підозри в корупційному розподілі коштів. Зараз цю організацію очолює його заступник у виконкомі міськради.

Ініціаторам проекту вдалося домогтися включення до Плану роботи Громадської ради при Чернігівській обладміністрації обговорення звітів головних розпорядників бюджетних коштів про витрачання цих коштів у 2013 році. Завдяки пропозиціям і наполяганню активістів до Плану роботи також вдалося включити громадську експертизу виконання у 2013 році обласної Програми запобігання та протидії корупції на 2013-2015 роки та Плану заходів щодо запобігання та протидії корупції в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування області у 2013 році.

Окремо активісти відзначили включення до Плану роботи Громадської ради обговорення виконання у 2012 році розпорядження голови ОДА “Про затвердження плану заходів щодо запобігання проявам корупції на 2012 рік”, яке мало відбутися у квітні. Одначе захід досі відбувся. Після численних офіційний листів і пропозицій представника Чернігівського обласного осередку ВМГО “Демократичні перетворення України” у Громадській раді при ОДА депутат міської ради Олександр Ковальов повідомив, що захід планують провести наприкінці червня 2013 року.

Крім того, в ОДА розробляють проект розпорядження “Про внесення змін і доповнень до обласної програми запобігання та протидії корупції на 2013-2015 роки”, який буде розміщено для громадського обговорення на веб-сайті обладміністрації.

Ініціатори проекту відзначили прогрес у резонансній для Чернігова справі урочища Ялівщина. На його території планують створити регіональний ландшафтний парк. Проте Чернігівська міська рада всіляко затягує це питання. На прохання членів Громадської ради при Чернігівській ОДА ситуацію взяв під особистий контроль голова обладміністрації.

Резюме звіту за підсумками проекту “Громадська варта”

Контакти:
Чернігівський обласний осередок
ВМГО “Демократичні перетворення України”
project55@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: