Аграрії Миколаївщини обговорили виклики й можливості від Угоди про асоціацію

12-16 травня в кількох районах Миколаївщини відбулися круглі столи, присвячені Угоді про асоціацію з ЄС

Мешканці Миколаївщини поки що побоюються змін у сільському господарстві, які можуть статися внаслідок впровадження в дію положень Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Про це йшлося під час круглих столів, які відбулися 12-16 травня в кількох районах області. Заходи провів Сіверський інститут регіональних досліджень за підтримки Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду “Відродження”.

Серед можливих ризиків аграрії Миколаївщини назвали неконкурентоздатність вітчизняних товарів на ринку ЄС, необхідність вкладати значні кошти в модернізацію виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, нерентабельність домогосподарств і можливість їх фактичного зникнення, витіснення великими підприємствами, втрату робочих місць і джерел додаткового доходу від присадибних господарств.

У сільському господарстві Миколаївщини, за словами учасників, є такі проблеми: незадовільний стан зрошувальної системи, відсутність реальної підтримки з боку держави, занепад низки господарств, проблеми з ціновою політикою, втрата окремих ринків збуту за нинішньої суспільно-політичної ситуації.

Але, за словами фахівців, ця ситуація є стимулом до пошуку альтернатив, виходів, переорієнтації виробництва та торгівлі сільськогосподарською продукцією. Такі можливості якраз і відкриває Угода про асоціацію. Внаслідок впровадження в дію її положень аграрії отримають можливості для розвитку органічного землеробства, тваринництва. З огляду на кліматичні умови Миколаївщини це може бути птахівництво, свинарство. Важливим є і підвищення стандартів якості продукції, яка буде надходити до споживача, зростання вимог до персоналу, до підприємств загалом. Перевагою для аграріїв є й вихід українських товарів на ринок Євросоюзу.

Експерти Володимир Бойко, Михайло Селінний і Дмитро Дибченко зауважили, що Угода – це набір можливостей, але саме від українських аграріїв залежить, зможуть вони ними скористатися чи ні.

Контакти:
Сіверський інститут регіональних досліджень
Людмила Чабак
(0462) 676 052
siverian@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: