Адмінпослуги у Криму: тільки кожна третя установа доступна для інвалідів

Моніторинг здійснила Кримська республіканська організація захисту прав інвалідів “Надія”

У Криму тільки кожна третя установа з надання адміністративних послуг є більш-менш доступною для інвалідів та інших маломобільних груп населення. Про це свідчать результати моніторингу, який здійснила Кримська республіканська організація захисту прав інвалідів “Надія” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Як повідомив координатор моніторингу Андрій Крісько 3 грудня під час прес-конференції, з 42 органів місцевої влади, які надають адміністративні послуги, тільки 16 обладнано відповідно до потреб інвалідів. Найбільш безбар’єрними правозахисники назвали Ялту, Керч і селище Нижньогірське. Найбільш недоступними для інвалідів є Алушта, Бахчисарай, Красноперекопськ і селище Роздольне. При цьому в ході моніторингу 7 адміністрацій надали недостовірну інформацію про доступність своїх установ, 3 надали не всі запитувані відомості, а ще 3 проігнорували інформаційні запити громадської організації.

“Реалізація більшості конституційних прав і свобод людей з обмеженими фізичними можливостями так чи інакше пов’язана з наданням адміністративних послуг. Підсумки нашого моніторингу показали, що в Криму на сьогодні є серйозна дискримінація за ознаками інвалідності у сфері надання адмінпослуг, і ситуацію цю треба терміново виправляти”, – сказав Андрій Крісько.
 
За його словами, експерти “Надії” вже підготували відповідні рекомендації для органів місцевої влади. Найближчим часом організація планує розпочати комплекс заходів, покликаних забезпечити реалізацію розроблених побажань.

Крім того, організація має намір розробити універсальну схему правових дій для відділень поштового зв’язку, велика частина яких також виявилася непристосованою під потреби людей з обмеженими фізичними можливостями. На сьогодні, як правило, у керівників поштових відділень немає змоги обладнати свої приміщення елементами доступності, оскільки вони не є власниками відповідних будівель.

Дані моніторингу

Контакти:
Кримська республіканська організація захисту прав інвалідів “Надія”
093 694 71 02
centrprava_nadezda@mail.ru

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: