Адаптуйся або зникни: “Вокс Україна” провели дослідження впливу пандемії та війни на громадський сектор

Наприкінці 2021 — початку 2022 року «Вокс Україна» спільно з бельгійською організацією «Promote Ukraine» проводили дослідження адаптації українських та європейських неурядових організацій до роботи під час пандемії. Однак, коли пандемія коронавірусу вже трохи розтисла свої лещата, а 15 мільйонів українців отримали як мінімум дві дози щеплення проти COVID-19, перед країною постав новий виклик — 24 лютого росія розпочала повномасштабне вторгнення на територію України. Під час криз роль громадських об’єднань зростає, адже саме вони, як правило, застерігають владу від необґрунтованих обмежень прав і свобод людей, підтримують працюють з вразливими категоріями населення та наглядають за витрачанням бюджетних коштів на підтримку постраждалих сфер. Та чи здатні громадські організації зберегти власну спроможність під час криз?

Висновки дослідження ґрунтуються на інформації, отриманій під час інтерв’ювання 25 та онлайн-опитуванні 78 організацій з України та ЄС про їхній досвід адаптації до пандемії (листопад — січень 2022), а також на онлайн-опитуванні 56 українських неурядових організацій про досвід адаптації до війни (липень 2022).

Дослідження було проведене за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах проєкту EU4USociety. 

Досвід українських ГО показав, що хоча криза вимагає від організацій великої роботи над собою, в результаті вона робить їх сильнішими та більш готовими до нових викликів. Європейські ГО, на щастя, не зіштовхнулися з новою кризою, аналогічною за масштабом до пандемії, але і там ті організації, що встояли, скоріше за все, змогли зробити з «лимону» 2020-2022 років «лимонад».

Як їм це вдалося – пояснюється у дослідженні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: