«Абсолютна більшість підприємств чекає на зміни» – результати опитування українських експортерів та імпортерів

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій презентував результати IV хвилі щорічного опитування понад 1000 українських експортерів та імпортерів

Українські експортери та імпортери все ще скаржаться на недосконале митне законодавство (46% опитаних), брак прозорості (25%), корупцію (24%) та свідоме завищення митної вартості товарів (23%). Однак 21% опитаних вказали, що вони не відчули жодних проблем. Це найвищий показник за останні 4 роки опитування понад тисячі українських експортерів та імпортерів, яке презентували експерти Інституту економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД).

Оцінка бізнесом ефективності роботи митниці покращується вже другий рік поспіль (0,33 у 2018 році за шкалою від «-1» до «+1» ), але переважна більшість опитаних (80%) вважає, що на митниці потрібні зміни. Оцінки робити митниці бізнесом покращились в 13 регіонах, погіршилися в 5 регіонах, а в 7 — залишилась без змін. Найкраще митницю оцінили підприємства Херсонської, Кіровоградської та Донецької областей. Внизу рейтингу – Закарпатська, Хмельницька та Дніпропетровська області. Кіровоградська митниця втрималася в трійці найкращих, а Дніпропетровська – в трійці найгірших митниць за оцінками підприємств. «Абсолютна більшість підприємств чекає на зміни. Опитування свідчить про потребу реформування митних органів у відповідності до зобов’язань України в Угоді про асоціацію з ЄС», – підсумувала Оксана Кузяків, виконавчий директор ІЕД.

Загалом, кількість експортерів та імпортерів, які стикалися з перешкодами у 2018 році, дещо збільшилася, порівняно з 2017 роком. Якщо імпортери пов’язують свої проблеми із складним митним законодавством та непрозорим визначенням митної вартості товарів, то експортери вказують на погану транспортну інфраструктуру непередбачуваність торговельної політики та бюрократію на митниці. Акценти майже не змінилися за рік, за винятком валютного регулювання, яке стало значно сприятливішим, на думку імпортерів. У 2018 році, за оцінками самих експортерів та імпортерів витрати  коштів на митні процедури, але менше часу.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: