Зустріч делегації Європейського економічно-соціального комітету (ЄЕСК) з представниками українського громадянського суспільства

Європейська програма Міжнародного фонду "Відродження" спільно з Представництвом Європейської Комісії в Україні організувала зустріч делегації Європейського економічно-соціального комітету (ЄЕСК) на чолі з Президентом комітету Анне-Марі Зігмунд з представниками українського громадянського суспільства

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” спільно з Представництвом Європейської Комісії в Україні організувала зустріч делегації Європейського економічно-соціального комітету (ЄЕСК) на чолі з Президентом комітету Анне-Марі Зігмунд з представниками українського громадянського суспільства. У заході, який відбувся 24 червня у приміщенні Європейської Бізнес Асоціації, з українського боку взяли участь більше ніж 30 учасників — представників громадських організацій, профспілок та об’єднань підприємців.
Захід мав на меті винайдення шляхів  посилення діалогу та співпраці між українським громадянським суспільством і Європейським економічно-соціальним комітетом. З одного боку, зустріч надала можливість представникам ЄЕСК дізнатися про сучасний стан українського громадянського суспільства, його проблеми, бажання, зокрема, щодо співпраці зі структурами ЄС. З іншого боку, делегація ЄЕСК мала змогу пояснити, що робить Комітет, якою є його роль серед інституцій ЄС у Брюсселі та поділитися планами ЄЕСК щодо України.

“Впровадження Плану дій Україна-ЄС — це не лише завдання уряду, — сказала Президент Комітету пані Анне-Марі Зігмунд, — але також і обов’язок усього суспільства. Без участі усіх зацікавлених сторін, уряд не може досягнути успіху. Ми перед собою ставимо мету допомогти громадянському суспільству України відіграти свою роль у впровадженні Плану дій Україна-ЄС.”

“Для цього ми плануємо робити конкретні кроки. Зокрема ми збираємося організувати круглий стіл для представників громадянського суспільства з нашими українськими партнерами, щоб обговорити найкращі шляхи виконання цього завдання”, — сказала Голова контактної групи Комітету з питань східноєвропейських країн пані Карін Аллевельдт. “Не загадуючи наперед, якими можуть бути результати цього круглого столу, ми хотіли би започаткувати мережу постійного спілкування з нашими українськими колегами, щоб мати змогу передавати наш досвід ефективної взаємодії держави з громадянським суспільством, і особливо ми прагнемо забезпечити платформу для аналізу та моніторингу прогресу українсько-європейського партнерства”.

Українські учасники, зі свого боку, поділилися своїми думками щодо нинішнього стану громадянського суспільства в Україні, зокрема своїх відносин з органами державної влади,  процесів внутрішніх перетворень у державі та порядку денного для розвитку відносин між Україною і ЄС. Учасники відзначили кілька проблем, серед них — відсутність інституційних механізмів співпраці між владою та громадськістю, розбіжність риторики та дій влади, а також брак координації дій у середовищі громадянського суспільства. На думку учасників, вивчення досвіду країн-членів ЄС з відповідних питань є дуже важливим, чому може посприяти  Європейський економічно-соціальний комітет. Також учасники наголосили на важливості збільшення кількості програм, що стимулюють розвиток контактів між людьми з України та ЄС, а також пом’якшення візового режиму. Дискусія мала невимушений та відкритий характер і продовжувалась на півтори години більше запланованого часу.

Довідково: Європейський економічно-соціальний комітет — це неполітичний орган, що слугує формальною платформою для представлення поглядів соціально-професійних та інших груп ЄС щодо різних проблем ЄС. Свої висновки Комітет надає більшим інституціям, таким як Рада ЄС, Європейська Комісія та Європейський Парламент. Таким чином Комітет відіграє одну з ключових ролей у процесі прийняття рішень в Європейському Союзі. 317 членів Комітету є представниками трьох груп: роботодавці, працівники та різні інтереси, отже, Комітет виступає “містком” між Європейським Союзом і організованим громадянським суспільством.

Делегація ЄЕКС відвідувала Україну з офіційним візитом 23-25 червня, у ході якого учасники делегації зустрілися з першим віце-прем’єр-міністром України Анатолієм Кінахом, віце-прем’єр-міністром з питань європейської інтеграції Олегом Рибачуком, заступником Міністра закордонних справ України Антоном Бутейком, заступником Міністра економіки України Володимиром Ігнащенком, Міністром праці та соціальної політики В’ячеславом Кириленком і Уповноваженою Верховної Ради України з прав людини Ніною Карпачовою.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: