Стали відомі результати першого етапу Всеукраїнського змагання з європейської інтеграції серед старшокласників EUROPA NOSTRA. Беззаперечним лідером є команда учениці 10 класу Ліліїї Боровець з Великомостівської загальноосвітньої школи-ліцею, що на Львівщині, яка набрала 594 бали, тим самим забезпечивши собі безперечне місце лідера на цьому етапі конкурсу. Але довести те, що саме на Львівщині живуть найбільші знавці Європи, буде нелегко – попереду другий етап змагання!
8 червня 2009 року завершився перший етап Всеукраїнського змагання з європейської інтеграції серед старшокласників.
Для участі в змаганні зареєструвались 495 шкільних команд зі всіх областей України, АР Крим та міст Києва та Севастополя. Від моменту реєстрації, що тривала з березня по червень 2009 року, учасники мали змогу готуватись до змагання та пройти пробний тест на сайті www.europanostra.info. Сам конкурс тривав з 2 по 5 червня, коли команди протягом 60 хвилин у зручний для них час виконували завдання тесту в Інтернеті.
За результатами першого етапу в кожній області було обрано команду-переможця. 27 найкращих команд – у складі трьох учнів та одного вчителя – вже запрошено до другого етапу змагання — зустрічі в Києві, де вони всі мають поборотися не тільки за звання найбільшого знавця Європейського Союзу, але й незвичайний приз – “Європейські канікули” — подорожі до серця Європи – Брюсселю! Під час другого етапу командам-учасницям пропонуватиметься презентувати одну з країн ЄС, взяти участь в політичних дебатах та презентувати план дій щодо покращання співпраці між ЄС та Україною.
Переможцями в областях стали команди:
АР Крим, команда Руслана Маркіна (БУВК “Школа-гімназія”, м. Бахчисарай) з результатом 369 балів
Вінницька область, команда Віолетти Колесніченко (Школа-ліцей №7 м. Вінниця) з результатом 328 балів
Волинська область, команда Олександра Пилипчука (Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №25 м. Луцьк) з результатом 338 балів
Дніпропетровська область, команда Олени Пустомітенко (КЗШ№57 м. Кривий Ріг) з результатом 223 бали
Донецька область, команда Поліни Костіної (Донецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 61) з результатом 395 балів
Житомирська область, команда Івана Власюка (ЗОШ №36 ім. Я.Домбровського, м. Житомир) з результатом 285 балів
Закарпатська область, команда Оксани Кіндрат (ліцей “Лідер” м. Ужгород) з результатом 198 балів
Запорізька область, команда Віталія Кайдаша (Пологівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 Пологівської районної ради м. Пологи) з результатом 197 балів
Івано-Франківська область, команда Андрія Мировича (СЗОШ №5, м. Івано-Франківськ) з результатом 196 балів
Кіровоградська область, команда Дмитра Яковенка (Голованівська ЗШ ім. Т.Г.Шевченка, м. Голованівськ) з результатом 217 балів
Київська область, команда Олександри Поліщук (Фурсівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, с. Фурси, Білоцерківський район) з результатом 234 бали
Луганська область, команда Марії Сивовол (Сєвєродонецька гуманітарно-естетична гімназія, м. Сєвєродонецьк) з результатом 195 балів
Львівська область, команда Лілії Боровець (Великомостівський НВК Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей, м. Великі Мости) з результатом 594 бали
Миколаївська область, команда Валерія Пальчуєва (Миколаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 імені Олега Ольжича м. Миколаїв) з результатом 248 балів
Одеська область, команда Юлії Гульпи (ОНВК № 90 ім.О.С.Пушкіна м. Одеса) з результатом 267 балів
Полтавська область, команда Юлії Тягун (ЗОШ № 9 м. Кременчук ) з результатом 375 балів
Рівненська область, команда Юрія Кравчука (Острозький Обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою м. Острог) з результатом 363 балів
Сумська область, команда Захара Козлова (Сумська спеціалізована школа №1 І-ІІІ ступенів, ім. В.Стрельченка м. Суми) з результатом 314 балів
Тернопільська область, команда Степана Прийдуна (Козівська ЗОШ №2 м. Козова) з результатом 230 балів
Харківська область, команда Володимира Гриценко (Харківська гімназія №82 ) з результатом 292 бали
Херсонська область, команда Віри Компанієць (Дніпрянська школа, м. Нова Каховка) з результатом 253 бали
Хмельницька область, команда Юрія Резнікова (гімназія № 2 зі статусом ЮНЕСКО м. Хмельницький) з результатом 447 балів
Черкаська область, команда Анни Лимаренко (Черкаська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3 ) з результатом 289 балів
Чернівецька область, команда Олега Халявки (Чернівецька спеціалізована школа 1-Ш ступенів № 41 ) з результатом 427 балів
Чернігівська область, команда Ігоря Соханя (Прилуцька гімназія № 1, м. Прилуки) з результатом 169 балів
м. Севастополь команда Валерії Тарасової (ЗОШ № 19) з результатом 217 балів
м. Київ команда Олександра Ткачинського (Гімназія східних мов №1 ) з результатом 222 бали
Метою проекту “Змагання з підвищення обізнаності про відносини між Європейським Союзом та Україною” є інформування молоді про відносини між Україною та Європейським Союзом, зокрема про програми фінансової та технічної допомоги, а також про можливості, що відкриваються для української молоді завдяки цим програмам.
Проект реалізовується за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження”.
За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтесь в Донецький молодіжний дебатний центр до Валентини Дьомкіної або Андрія Донця за тел. (062) 385 98 39.