5 червня 2026 року Програма “Громадянська стійкість” Міжнародного фонду “Відродження” проведе подію, присвячену політиці внутрішнього переміщення та участі ВПО у процесах відновлення. Щоб долучитись наживо (у Києві) або онлайн, зареєструйтесь за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/17vNW3BOnAf_yYnNCBjo0Ihv5oHwcQJXNTVwACC1hSrU/edit
Місце провелення буде повідомлено зареєстрованим учасникам.
У центрі обговорення – висновки переоцінки адвокаційних пріоритетів 2025 року, здійсненої на основі експертних обговорень у 2026 році. Захід окреслить які виклики залишаються структурно невирішеними, де вже є певні зрушення, які теми потребують оновлення або розширення, а також чому подальша адвокація має фокусуватися не лише на створенні нових політик, а на їхній практичній реалізації.
Окремий тематичний блок буде присвячений участі переміщених жінок у процесах відновлення, ролі Рад ВПО як механізму представництва та участі, а також формуванню спільних адвокаційних пріоритетів.
Ключові блоки програми
- Політика внутрішнього переміщення у 2026 році: що має бути в центрі рішень держави та партнерів?
- Переміщені жінки у громадах: участь, лідерство та бар’єри на шляху до відновлення.
- Від спільної позиції до спільних дій – пріоритети адвокації на наступний період.
Перша половина зустрічі триватиме з 10:00 до 12:40.
Запрошуємо
- представників та представниць громадських організацій;
- Рад ВПО;
- переміщених осіб;
- представників органів місцевого самоврядування;
- міжнародних партнерів;
- дослідників та дослідниць;
- усіх, хто працює або цікавиться темою внутрішнього переміщення, участі та відновлення.
У другій половині зустрічі (13:30 – 16:00) ми запрошуємо долучатись до стратегування: “Від спільної позиції до спільних дій – пріоритети адвокації на наступний період”. Учасники й учасниці працюватимуть у тематичних групах і визначатимуть, як відповідний напрям політики щодо ВПО пов’язаний із відновленням України, які проблеми потребують першочергової уваги, які рішення мають бути просунуті та які меседжі важливо донести до національних і міжнародних партнерів.