Результати моніторингу закупівель у сфері охорони здоров’я

Більше третини усіх регіональних тендерів в галузі медицини не відбулись у 2014-му році. Відповідно, третина необхідних ліків та обладнання може не потрапити в лікарні цього року.

Більше третини усіх регіональних тендерів в галузі медицини не відбулись у 2014-му році. Відповідно, третина необхідних ліків та обладнання може не потрапити в лікарні цього року.

Такими є результати моніторингу закупівель у сфері охорони здоров’я у Запорізькій, Волинській, Херсонській та Чернігівській областях, які були презентовані під час прес-конференції «Провалені медичні тендери в регіонах – загроза життю тисяч українців», що відбулась 27 січня у приміщенні інформаційної агенції УНІАН.

«Ситуація у сфері закупівель для лікарень просто катастрофічна, – вважає експерт Центру політичних студій та аналітики Гліб Канєвський, –  Через корупцію, халатність або елементарну бездіяльність чиновників виникає реальна загроза для життя тисяч пацієнтів в усіх куточках України».

Відповідно до результатів дослідження, найгірша ситуація у сфері медичних закупівель у 2014 році склалася у Херсонській області. Там не відбулось 48% усіх закупівель.

Поганою залишається ситуація і у інших областях. Зокрема, у Запорізькій області провалено 38% закупівель, у Чернігівській – 31%, у Волинській – 27%.

Голова правління благодійного фонду «Пацієнти України» Дмитро Шерембей розповів про іншу проблему державних закупівель у медичній сфері – недофінансованість програм.

«Провалення закупівель в регіонах, в той час, коли і так багато програм недофінасовані – це злочин проти хворих людей, – стверджує Дмитро Шерембей. – Так, наприклад, цього року програма по закупівлі препаратів для хворих на СНІД недофінансована на 70%, замість 747 млн. виділили 218 млн. І, коли і ці гроші через “переділ” ринків між фармацевтичною мафією не використовуються, за це потрібно притягати до відповідальності тих, хто винен в провалі закупівель та людських смертях».

«Уряд просто зобов’язаний переглянути розмір бюджетного фінансування сфери охорони здоров`я , – підсумував Гліб Канєвський. – Ліки потрібні були ще «на вчора». Тому заходи із забезпечення населення медичними препаратами мають бути вжиті негайно. Ми вже передали усі необхідні данні до Міністерства охорони здоров’я. Від швидкості реакції бюрократів тепер залежить здоров’я та життя українських громадян.

Прес-конференція відбулася в рамках проекту «Посилення прозорості та відповідальності використання бюджетних коштів на забезпечення потреб пацієнтів, які живуть з ВІЛСНІД, хворі на гепатит та туберкульоз», що реалізується Центром політичних студій та аналітики за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Контакти: Олександр Кульчицький, (063) 61 75 183

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: