Звіт про зовнішнє оцінювання діяльності Європейської програмної ініціативи

Опубліковано Звіт про зовнішнє оцінювання діяльності Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» за напрямком підвищення обізнаності ЄС щодо подій в Україні та адвокації більш активної підтримки України з боку ЄС.

Опубліковано Звіт про зовнішнє оцінювання діяльності Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» за напрямком підвищення обізнаності ЄС щодо подій в Україні та адвокації більш активної підтримки України з боку ЄС. Звіт охоплює проекти, спрямовані на проведення інформаційно-адвокаційних заходів щодо України у країнах ЄС у 2014 р.:

  • операційний проект Європейської програмної ініціативи “Представлення української громадської експертної думки за кордоном”, у рамках якого була забезпечена участь понад 60 українських експертів у 19 заходах за кордоном (у Брюсселі, Берліні, Парижі, Варшаві, Празі, Базелі, Братиславі, Будапешті, Римі, Мадриді, Ліоні);
  • проект Міжнародного центру перспективних досліджень, у рамках якого були організовані 3 заплановані проектом та низка додаткових заходів (Берлін, Париж, Рим);
  • проект Інституту світової політики, у рамках якого було організовано приїзд експертів європейських аналітичних центрів до України;
  • проект Українського кризового медіа-центру, у рамках якого було організовано 15 інформаційних та дискусійних заходів у Лондоні, Римі, Берліні, Парижі, Брюсселі.

Оцінювання підтвердило припущення про те, що найближчим часом  Україна має зосередити свої зусилля на адвокації та комунікаційних заходах в інших (зокрема європейських) країнах.

В рамках проектів було реалізовано чимало заходів, які мали навчальний, інформаційний, публічний характер. Вони стали вагомим внеском у протидії інформаційній війні  (донесення правдивої інформації, подолання міфів, стереотипів).

Проекти здійснили значний вплив на хід дискусії у ЄС стосовно України, проте масштаби проблеми (а саме інформаційної війни) вказують на те, що не варто зупинятися на досягнутому. Так, вітчизняні та закордонні респонденти оцінювання сформулювали низку  рекомендацій щодо пріоритетів, завдань та інструментів діяльності на майбутнє, не лише для Європейської програмної ініціативи МФВ за напрямком міжнародної адвокації у ЄС. Ці рекомендації мають братися до уваги у подальшій роботі вітчизняними політиками, громадськими діячами, чиновниками.

Звіт

Контакти: Дмитро Шульга, Директор Європейської програмної ініціативи

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: