Звіт: Громадський моніторинг доступу тимчасових переселенців до освіти

Військові дії на Донбасі і окупація Криму стали причиною по¬яви в Україні складної проблемою національного масштабу - близько 1 млн. громадян, які стали вимушеними переселен¬цями (ВПО). Згідно з оперативною інформацією ДСНС Украї¬ни з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції до інших регіонів переселено 829 тис. 188 осіб, з яких 145 тис. 478 дітей.

Військові дії на Донбасі і окупація Криму стали причиною по­яви в Україні складної проблемою національного масштабу – близько 1 млн. громадян, які стали вимушеними переселен­цями (ВПО). Згідно з оперативною інформацією ДСНС Украї­ни з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції до інших регіонів переселено 829 тис. 188 осіб, з яких 145 тис. 478 дітей.

Держава і суспільство опинилося перед необхідністю вирішу­вати цілий ряд гострих проблем вимушених переселенців, у тому числі проблему оперативного забезпечення освітніх по­слуг для дітей з числа вимушених переселенців. Разом з тим, публічні послуги у сфері освіти є одними з головних консти­туційних і соціально-чутливих зобов’язань держави по відно­шенню до своїх громадян. Тому, Міжнародний Фонд «Відро­дження» підтримав ініціативу низки громадських організацій у проведенні незалежного моніторингу забезпечення права на освіту внутрішнім переміщеним особам.

Моніторинг проводився в період січень-квітень 2015 року.

Звіт за результатами громадського моніторингу доступу тимчасових переселенців до освіти

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: