Зустріч керівників ромських правозахисних організацій в Одесі

18 листопада в Одесі відбувся круглий стіл керівників ромських правозахисних організацій. Під час заходу експерти обговорювали виконання державної «Стратегія захисту й інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року».

18 листопада в Одесі відбувся круглий стіл керівників ромських правозахисних організацій. Під час заходу експерти обговорювали виконання державної «Стратегія захисту й інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року».

Стратегія передбачає створення належних умов для захисту та інтеграції в Українське суспільство ромської національної меншини. Але через те, що сам документ є недосконалим, перед органами, які повинні виконувати Стратегію, стоїть непроста задача, вважають ромські правозахисники.

«Указ Президента України про Стратегію прийнятий ще у 2013 році, але результати його виконання на сьогодні й досі невідомі», – наголошує Володимир Кондур, керівник Ромського правозахисного Центру «Соціальна правова допомога».

З боку влади практичне виконання Стратегії і є гострою проблемою. Перш за все, відсутній зворотній зв’язок між ромською громадою та профільними відомствами уряду. Правозахисники наголошують на тому, що Стратегія працює лише в теоретичній площині: проходять обговорення, круглі столи присвячені її реалізації тощо. Але все це не має відношення до реальної допомоги та реалізації напрямків: правового, соціального, економічного, культурного. Все це дає підстави вважати дії влади стосовно виконання Стратегії незадовільними.

«З моменту прийняття та початку реалізації Стратегії, представники ромської громади не відчувають покращення та змін в своєму житті», – констатує Жужуна Дудачава, голова Одеського обласного товариства ромської культури «Романі Збора».

Присутні на заході представники п’яти ромських правозахисних організацій висловили бажання допомогти органам державної влади у виконанні Стратегії та сприяти тому, щоб вона сталі діючим інструментом в руках професіоналів. В результаті зустрічі громадські організації уклали меморандум і створили робочу групу з числа ромських правозахисників – аби посилити вплив громади на органи державної влади і постійно моніторити, як реалізується ромська стратегія в Одеській області.

Зокрема, заплановано контроль за виконанням Стратегії держструктурами. На першому етапі буде зроблена спроба побудувати дружні та професійні стосунки з профільними управліннями та відомствами, в компетенції яких – належне виконання ромської стратегії.

Центри правової інформації та консультацій, які надають безоплатну правову допомогу ромському населенню, працюють за підтримки Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».

За матеріалами «Правовий простір»

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: