Зупинимо корупцію: громадська дія у Львівській області

Презентація першої групи проектів-переможців конкурсу Міжнародного фонду «Відродження» та ЛОДА «Зупинимо корупцію: громадська дія у Львівській області» відбулася у Львові 24 листопада.

Презентація першої групи проектів-переможців конкурсу Міжнародного фонду «Відродження» та ЛОДА «Зупинимо корупцію: громадська дія у Львівській області» відбулася у Львові 24 листопада.

«Викорчовувати коріння та долати прояви корупції неможливо без залучення широкого фронту громадськості, не залучаючи громадські організації, які мають відповідний досвід. Тому ми охоче погодились співпрацювати з Головою Львівської ОДА,  Олегом Синюткою, який проявив політичну волю,  щодо залучення активної громадськості для такої боротьби. Також ми підтримали проект «Особистий кабінет мешканця», який передбачає співпрацю з Львівським міським головою та Львівської міською радою. Сьогодні ми маємо перші обґрунтовані проекти, антикорупційні результати яких, ми сподіваємося будуть значимими і визнаними громадянами області. Я вірю, що це лише перші підтримані проекти у подальшому розгортанні більш широкого громадського фронту подолання корупції у Львівській області», – зазначив виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження», Євген Бистрицький.

Як зазначив Голова Львівської ОДА Олег Синютка: «Сьогодні важливо не говорити про боротьбу з корупцією, а брати ініціативу в руки громадськості. Успішні практики та виявлення корупціогенних факторів допоможуть посилити Львівську громаду».

Разом з Львівською обласною адміністрацією, Львівським міським головою та Львівською міською радою Міжнародний фонд «Відродження» планує подальшу роботу, спрямовану на підготовку громадських активістів та організацій щодо боротьби з корупцією. Так, підтримано проект розширення спектру послуг «особистого кабінету мешканця», що знижує ризики корупції, оскільки усуває персональний контакт мешканця та чиновника. 

За результатами двох турів конкурсу з 37 заявок та проектів вибрано 4 проекти-переможці. Діяльність у межах підтриманих проектів буде спрямована на зниження рівня корупції у перевірочній роботі органів ДФС Львівської області, створення системи раннього попередження корупції, зниження рівня побутової корупції та залучення громадськості до процесу виявлення незаконних рубок деревини. Переможцями стали:

Громадське об’єднання Товариство «Юрій Дрогобич»

180 000 грн.

Громадська Організація «Інститут Масової Інформації»

160 000 грн.

Асоціація «Кластер Деревообробки та Меблевого Виробництва»

340 000 грн.

Громадська організація «Комітет підприємців Львівщини» (підтримано за умови входження громадських активістів до складу комісії при ГУ ДФС у Львівській області, яка здійснює розгляд скарг платників податків в порядку адміністративного оскарження податкових зобов’язань)

70 000 грн.

Володимир Попович, керівник проекту Асоціації «Кластер Деревообробки та Меблевого Виробництва» підкреслив, що: «Подолання корупції у сфері лісового господарства один з найбільш пріоритетних напрямків боротьби з корупцією. Зважаючи на досить складне  законодавче поле для громадської активності, ми здійснюватимемо громадські заміри лісу, що підлягає рубці, залучатимемо громадських активістів. Лише публічність дозволить знижувати корупцію у даній сфері».

Нагадаймо, за ініціативи голови Львівської ОДА і Міжнародного фонду «Відродження» у серпні 2015 року у Львові відбувся круглий стіл представників громадського сектору – неурядових та волонтерських організацій, на якому обговорювались  шляхи об’єднання зусиль громади і влади у викоріненні корупції.  На основі цього обговорення Міжнародний фонд «Відродження» разом з обласною державною адміністрацією ініціював проведення конкурсу ідей та проектів для протидії корупції на території Львівської області. Метою конкурсу було сприяння спільним антикорупційним ініціативам громадськості та влади у Львівській області, які мали би системний ефект для зменшення та подолання корупції в області.

Контакти: Оксана Дащаківська, dashchakivska@irf.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: