Журналістів навчать захищати права людини

Українська Гельсінська спілка з прав людини оголошує конкурс на участь у Локальній школі “Права людини й основи громадянської журналістики”

Українська Гельсінська спілка з прав людини оголошує конкурс на участь у Локальній школі “Права людини й основи громадянської журналістики”. Захід підтримує Норвезький гельсінський комітет та програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Школа є навчальним заходом Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини”. Регіональним партнером в організації Локальної школи є Правозахисний центр “Поступ” (Луганськ).

Учасники школи здобудуть знання про права людини та механізми їх захисту; про окремі важливі поняття, суміжні з правами людини; здобудуть уміння та навички для активних дій у сфері прав людини з використанням сучасних інформаційних технологій. Навчання складатиметься з дистанційної сесії та практичного семінару.

Семінар проходитиме з 14 по 20 березня в Луганській області. Місце проведення буде вказано пізніше. Дистанційна сесія триватиме з 15 лютого по 10 березня. Виконання завдань буде організовано через Інтернет.

У конкурсі можуть узяти участь громадські активісти Луганської, Донецької та Дніпропетровської областей віком від 18 до 27 років – представники громадських організацій, студентські та профспілкові активісти, волонтери й інші зацікавлені особи, які працюють над вирішенням актуальних суспільних проблем свого регіону.

Критерії відбору учасників:

– відповідність формальним вимогам участі в конкурсі;

– соціально значуща діяльність;

– розуміння соціальних проблем регіону;

– висока мотивація участі;

– бажана наявність публікацій за актуальною тематикою (у тому числі в Інтернеті та соціальних мережах);

– бажання співпрацювати з учасниками Локальної школи, її регіональними партнерами й іншими випускниками програми “Розуміємо права людини”;

– бажано надати рекомендації правозахисних організацій, випускників програми “Розуміємо права людини”, навчальних закладів і керівників ЗМІ.

Для ефективної участі в семінарі кожному учаснику слід мати з собою ноутбук, а під час дистанційного навчання – регулярний доступ до Інтернету.

Організатори забезпечують проживання та харчування учасників, витрати на проїзд до місця проведення школи й у зворотному напрямку (у межах вартості проїзду рейсовим автобусом або купейним вагоном поїзда за наявності квитків та за умови відвідування всіх заходів школи).

Для участі в конкурсі необхідно:

1) Зареєструвати свою кандидатуру на участь у школі та дочекатися підтвердження реєстрації від організаторів. Для реєстрації необхідно заповнити реєстраційну анкету онлайн. Поле “Додаткове завдання, якщо воно вказано в анонсі заходу” заповнювати не треба;

2) Підготувати та надіслати есе (до однієї сторінки) на одну з зазначених тем. Теми есе можна завантажити у форматі MS WORD. Можна також отримати форму електронною поштою від організаторів, звернувшись до них із запитом. Есе треба надіслати організаторам електронною поштою на адресу rozumiemopravaludyny@gmail.com.

Кандидатура вважається зареєстрованою, а есе прийнятим на участь у конкурсі, якщо отримано повідомлення про це від організаторів.

Рекомендаційні листи слід надсилати на електронну адресу rozumiemopravaludyny@gmail.com.

Відібраним для участі в школі учасникам буде запропоновано пройти курс дистанційного навчання. На семінар Локальної школи буде запрошено лише тих учасників, які успішно пройшли дистанційне навчання.

Останній день подачі заявки – 10 лютого 2011 року. Учасників конкурсу повідомлять про результати відбору до 14 лютого.

Контакти: Марія Ясеновська, 050 402 34 56; Ярослав Мінкін, 095 349 53 25; rozumiemopravaludyny@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: