Журналіст Сергій Лещенко позивається до Конституційного Суду

23 січня о 10:40 в Окружному адміністративному суді Києва (вул. Командарма Каменєва, 8, зала судового засідання №39) відбудеться розгляд справи за позовом журналіста Сергія Лещенка до Конституційного Суду України

23 січня о 10:40 в Окружному адміністративному суді Києва (вул. Командарма Каменєва, 8, зала судового засідання №39) відбудеться розгляд справи за позовом журналіста Сергія Лещенка до Конституційного Суду України. Судову справу підтримує Фонд захисту права на доступ до інформації, який заснував Інститут Медіа Права за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”. Інтереси позивача представляє Роман Головенко, юрист Інституту Масової Інформації.

Позов спрямовано на те, щоб Конституційний Суд України надав журналісту текст подання 51 народного депутата щодо конституційності закону “Про засади державної мовної політики”. Сергій Лещенко просив про це у своєму інформаційному запиті від 9 листопада 2012 року, однак Конституційний Суд відмовив у наданні документа, вказавши, що він “належить до відомостей, пов’язаних зі здійсненням конституційного провадження на усіх його стадіях, які передують прийняттю відповідного рішення”. Відповідач дійшов висновку, що “такі відомості є інформацією з обмеженим доступом”.

Водночас із правових актів самого Конституційного Суду випливає, що таке правило стосується лише документів, створених у суді (а не авторами подання). Крім того, закон “Про доступ до публічної інформації” не передбачає підстав для обмеження доступу до конституційних подань.

Розгляд справи є відкритим, одначе про бажання бути присутніми на слуханні слід повідомити телефоном (044) 496 05 80 або за на електронну адресу info@medialaw.kiev.ua. Представників ЗМІ просять назвати своє видання чи канал, а також повідомити про намір здійснювати фото- чи відеозйомку.

2009 року Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі “Угорська спілка громадянських свобод проти Угорщини”, обставини якої є подібними. Євросуд визнав порушення права отримувати інформацію, коли громадській організації було відмовлено в отриманні конституційної скарги щодо відповідності Конституції Угорщини проекту про внесення змін до Кримінального кодексу, яку депутат подав до Конституційного Суду.

Контакти:
Інститут Медіа Права
(044) 496 05 80
info@medialaw.kiev.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: