Жодне місто Прикарпаття не надало повної інформації про генплан

Жодне з 15 міст Івано-Франківщини не надало інформації про генплан у повному обсязі, як це передбачає закон “Про регулювання містобудівної діяльності”

Жодне з 15 міст Івано-Франківщини не надало інформації про генплан у повному обсязі, як це передбачає закон “Про регулювання містобудівної діяльності”. Про це 14 березня в Івано-Франківську розповіли експерти Інституту політичної освіти, який здійснює моніторинг доступності генпланів. Моніторинг координує Східноукраїнський центр громадських ініціатив за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Аналіз відмов міських рад у доступі до генпланів виявив такі основні порушення закону:
– ігнорування запитів на інформацію;
– накладання грифу “Для службового користування” (ДСК) на генплан;
– формальні відписки;
– відсутність генерального плану в міській раді.

Найбільше необхідної інформації надали виконкоми міськрад Івано-Франківська та Болехова, незважаючи на те, що доступ до генпланів цих міст обмежено грифом “ДСК”. Ці міські ради розмістили окремі матеріали генпланів на своїх сайтах. Міська рада Івано-Франківська надала коротку інформацію з генплану на 24 аркушах і надіслала головне креслення містобудівного документу.

Рогатин, Коломия, Долина, Калуш і Яремче теж мають на своїх генпланах гриф “ДСК”. При цьому посадовці трьох останніх міст заявляють, що з документами можна ознайомитися у приміщеннях органів місцевого самоврядування.

Міські ради Снятина та Тлумача втратили власні генплани й тепер не можуть домогтися копій від райадміністрацій. Надвірнянській міськіраді для відповіді на інформаційний запит знадобилося додаткових 20 робочих днів, але навіть після цього відповіді чиновники не надали.

У Бурштині генплан коригують. Галицька міська рада містобудівного документу взагалі не затверджувала. У Косові генплан застарів, а на розробку нового немає коштів.

З міської ради Тисмениці відписали, що на аналогічний запит вони вже відповідали іншій організації рік тому, і не стали давати пояснення ще раз. Відповідь із міської ради Городенки не надійшла взагалі.

“Генеральні плани забудови міст, які ще називають “міськими Бібліями”, після вступу в дію закону України “Про доступ до публічної інформації” вже два роки як повинні бути відкриті для громади. Але, як бачимо, поки що норм закону не виконують, а обґрунтування міськими радами ненадання запитуваної інформації виглядає смішно та безглуздо”, – зазначив координатор моніторингу в Івано-Франківській області Тарас Случик.

З відповідями міських рад усіх областей України можна ознайомитися на сайті http://cityplan.in.ua/.

Контакти:
Інститут політичної освіти
Тарас Случик
096 55 98 166
sluchyk@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: