ЖКГ у Чернівцях фінансують за залишковим принципом

За словами фахівців, у Чернівцях галузь ЖКГ не є пріоритетною сферою фінансування

У Чернівцях галузь житлово-комунального господарства (ЖКГ) не є пріоритетною сферою фінансування. Про це 21 листопада заявили учасники круглого столу, який провело Товариство “Український Народний Дім в Чернівцях” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами фахівців, видатки на ЖКГ становлять 6% від загальної кількості видатків міського бюджету. Ріст видатків на ЖКГ за три роки відбувся на 25%, що менше, ніж на інші основні статті видатків. Експерти прогнозують, що наступного року видатки на ЖКГ теж не будуть серед пріоритетів через початок президентської виборчої кампанії та посилення соціалізації бюджетів (передусім відбуватиметься зростання соціальних виплат і захищених статей).

Звіти показують, що програму ремонту ліфтів із міського бюджету у 2007-2012 роках профінансовано в розмірі 95% від плану, програму збереження малих річок у 2010-2012 роках – на 79% від плану, програму реформування ЖКГ у 2010-2012 роках – лише на 7% від плану.

За результатами обговорення учасники круглого столу підготували низку рекомендацій щодо покращення бюджетного фінансування програм ЖКГ в Чернівцях і в районах міста:
– максимально охопити середньостроковими програмами видатки на ЖКГ, зокрема додатково розробивши й ухваливши окрему програму ремонту доріг міста;
– виконувати програми в галузі ЖКГ за таким принципом: довгострокові та середньострокові – через міський департамент ЖКГ, короткострокові – через районні в місті ради;
– привести у відповідність процес бюджетного фінансування ЖКГ із процесом виконання щорічних, середньострокових і довгострокових програм ЖКГ міською та районними в місті радами;
– розглянути можливість розробити районні програми у сфері ЖКГ, які б враховували специфіку кожного району.

Контакти:
Товариство “Український Народний Дім в Чернівцях”
ngo.chernivtsi@gmail.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: