Життя біженців в Україні: без надії на порятунок

19 червня о 15:00 у Києві (“Smartcafe Bibliotech”, вул. Саксаганського, 120) відбудеться прес-клуб “Життя біженців в Україні: без надії на порятунок”, приурочений до Всесвітнього дня біженців

19 червня о 15:00 у Києві (“Smartcafe Bibliotech”, вул. Саксаганського, 120) відбудеться прес-клуб “Життя біженців в Україні: без надії на порятунок”, приурочений до Всесвітнього дня біженців. Захід проводить Коаліція з протидії дискримінації в Україні за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Під час заходу відбудеться допрем’єрний показ документального фільму “Історія К.: епізод із життя біженців в Україні” українського режисера Юрія Речицького (хронометраж 5 хв.). Картина про узбецького біженця в Україні демонструє, з чим доводиться стикатися шукачам притулку.

Після фільму відбудеться дискусія, під час якої кожен учасник зможе відчути себе біженцем.

Експерти:
– Максим Буткевич, співкоординатор проекту “Без кордонів” Центру “Соціальна дія”;
– Анна Ленчовська, виконавчий директор Конгресу національних громад України;
– Наталія Гуржій, керівник Благодійного фонду “Рокада”;
– Тетяна Печончик, представниця Коаліції з протидії дискримінації в Україні.

Під час заходу буде також презентовано виставку “We – peace”, яка розповідає про долі дітей-біженців в Україні. Виставку підготували підлітки з Харківського клубу толерантності.

Всесвітній день біженця Генеральна Асамблея ООН започаткувала 2001 року на честь 50-річчя Конвенції про статус біженців. Цей день традиційно відзначають щороку 20 червня.

За оцінками правозахисних організацій, щороку в Україні статус біженця просять близько 1500-2000 осіб. За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, за більш ніж 20 років існування інституту притулку в Україні статус біженця отримали близько 2500 осіб.

Натепер в усьому світі нараховується 43 мільйони вимушених переселенців (15,2 мільйони біженців, 27,1 мільйони людей, які були змушені переселитися в межах однієї країни, 983 тис. шукачів притулку).

Контакти:
Коаліція з протидії дискримінації в Україні
050 612 00 20

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: