ЗАЯВА АДМІНІСТРАЦІЇ МІЖНАРОДНОГО ФОНДУ «ВІДРОДЖЕННЯ»

Адміністрація Міжнародного фонду «Відродження” (МФВ), реагуючи на звинувачення, висунуті правоохоронними органами України проти Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД" та Благодійного фонду “Пацієнти України” у привласненні та нецільовому використанні грантових коштів, заявляє про наступне.

Адміністрація Міжнародного фонду «Відродження” (МФВ), реагуючи на звинувачення, висунуті правоохоронними органами України проти Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” та Благодійного фонду “Пацієнти України” у привласненні та нецільовому використанні грантових коштів, заявляє про наступне.

МФВ підтримав 10 проектів БО “Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД” (з 2002 року) та 15 проектів БФ “Пацієнти України” (з 2011 року). Всі проекти, підтримані Фондом, були виконані даними організаціями на високому фаховому рівні у відповідності до вимог Фонду щодо забезпечення прозорості, підзвітності та належного фінансового контролю.

Ми високо цінуємо діяльність БО “Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД” та БФ “Пацієнти України” у сферах захисту прав людини та протидії корупції у сфері охорони здоров’я. З 2014 року фахівці цих організацій за підтримки МФВ та у співпраці з Міністерством охорони здоров’я беруть активну участь у розробці та впровадженні Національної стратегії побудови нової системи охорони здоров’я в Україні на період 2015-2025.

Підтримані Фондом проекти цих організацій зробили вагомий внесок у покращення поінформованості населення України про ВІЛ/СНІД, реформування системи державних закупівель лікарських засобів. Надзвичайно важливо, що діяльність цих організацій сприяла зменшенню корупційних можливостей при наданні медичної допомоги на всіх рівнях, забезпечила доступ представників вразливих груп населення України до життєво необхідного лікування згідно вимог законодавства та міжнародних зобов’язань України.

Значні досягнення і чесноти цих двох провідних організацій дають нам підстави вимагати неупередженого, відкритого і публічного провадження розслідування висунутих проти них звинувачень.

У світлі випадків посилення тиску проти організацій громадянського суспільства, чия активність публічно викриває явища корупціі, ми також маємо підстави говорити про загрозу виникнення системного опору з боку влади конструктивному громадському активізму. Це зупиняє демократичні реформи, неможливі без участі громадськості, і цьому треба покласти край.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: