Завершилася Друга сесія Школи професійної журналістики “НОВА УКРАЇНА”

Лабораторія законодавчих ініціатив, за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" з 31травня по 3 червня у смт. Сімеїз, АР Крим, провела другу сесію Школи професійної журналістики "НОВА УКРАЇНА".

Друга сесія Школи професійної журналістики “НОВА УКРАЇНА”, була присвячена питанням етнонаціональної політики України, а особливо положенню кримсько-татарського народу, питанням національної консолідації та сучасних ідеологій, а також раціональності в політиці та її впливу на успішність держав.

Школа професійної журналістики “НОВА УКРАЇНА” — це майданчик для спілкування професійних журналістів, обміну знаннями, досвідом, ідеями, ініціативами та інноваціями, а також поглиблення знань та навичок роботи в різних жанрах. Місією Школи є професійний розвиток та підтримка лідерів української журналістики, авторитетних та відповідальних представників професії, які поділяють та відстоюють високі стандарти журналістики, дотримуються етичних принципів, розуміють природу журналістської професії, є гнучкими до запровадження інноваційних підходів, сповідують ідеали незалежних засобів масової інформації у демократичному суспільстві та розділяють європейські цінності. Цього року в рамках проекту з-поміж 200 кандидатів було обрано 26 журналістів з різних міст України.

Вже традиційно сесію відкрив Ігор КОГУТ, Директор Школи професійної журналістики “НОВА УКРАЇНА”, Голова Ради Лабораторії законодавчих ініціатив.

В рамках другої сесії було проведено лекцію Наталії АМЕЛЬЧЕНКО, завідуючої кафедрою політології Національного університету “Києво-Могилянська Академія”, кандидата філософських наук, доцента  на тему: “Сучасні ідеології: виклики глобалізації”. Наталія АМЕЛЬЧЕНКО розповіла учасникам Школи про виникнення трьох основних модерних ідеологій: консерватизм, лібералізм та соціал-демократія та наголосила,  що у сучасному українському суспільстві ідеологічно “чистих” партій не існує, положення викладені у програмах українських партій свідчать про процеси зближення їх ідеологічних позицій.

Під час сесії виступив також Володимир ФЕСЕНКО, Голова Правління Центру прикладних політичних досліджень “Пента” із лекцією на тему “Проблеми та перспективи національної консолідації України”, який зазначив про необхідність поряд із консолідацією еліти, також і консолідації влади, і що важливо, це питання стосується не лише політичних інститутів, але й довіри населення до влади.  

1 червня 2009 року учасники Школи професійної журналістики “НОВА УКРАЇНА” взяли участь у тренінгу “Аргументація та мистецтво переконання”, який провів Ігор РАК, Сертифікований тренер НЛП, Сертифікований бізнес-тренер, Сертифікований коуч. Цей тренінг викликав неабиякий інтерес в учасників Школи, оскільки стосувався практичних, близьких до кожного тем: як зрозуміти думки людини через невербальну комунікацію, яким чином переконати співрозмовника у своїй точці зору та інші. Цього ж дня учасники мали змогу здійснити ознайомчу екскурсію до м. Бахчисарай, де Олекса ГАЙВОРОНСЬКИЙ, Заступник директора з наукової роботи Бахчисарайського історико-культурного заповідника, показав та розповів учасникам про побудову історико-археологічного музею “Салачик”. 

Також у Бахчисараї відбулася зустріч із Рефатом ЧУБАРОВИМ, народним депутатом України V скликання, Заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу, який ознайомив учасників з історією виселення та сьогодення кримсько-татарського народу. Відповідаючи на питання учасників, Рефат ЧУБАРОВ спростував деякі твердження, що побутували серед слухачів Школи щодо кримських татар та наголосив на винятковій ролі української держави у поверненні кримських татар на свою Батьківщину.

2 червня 2009 року відбувся т.зв. аспенівський семінар на тему “Успішність держави та політична раціональність”, модератором якого виступив Михайло МІНАКОВ, Старший програмний менеджер ПРООН, доктор філософських наук, Випускник Української Школи Політичних Студій. Після обговорення прочитаних матеріалів, які складалися із текстів Фергюссона Н., Калхуна К., Тойнбі А. та інших мислителів, учасників було поділено на 3 групи.  Під час роботи в групах вони мали можливість обговорити фактори успішності для України та виробити необхідні для сталого розвитку України кроки.

Також в рамках Другої сесії Школи професійної журналістики “НОВА УКРАЇНА” 2 червня 2009 року слухачі Школи відвідали флагман українських Військово-Морських Сил фрегат “Гетьман Сагайдачний”. Під час перебування на кораблі учасники Школи ознайомилися з нинішнім станом та перспективами розвитку ВМС Збройних Сил України, місцем та роллю українського флоту у підтриманні національної безпеки держави, організацією повсякденної служби та побутом військових моряків.

В останній день сесії Володимир ПРИТУЛА, Голова Комітету із моніторингу свободи преси в Криму, прочитав  для слухачів Школи лекцію “Національні питання: особливості кримської політики”, що стала завершальним акордом кримської тематики Другої сесії Школи професійної журналістики “НОВА УКРАЇНА”.

Подальші сесії Школи професійної журналістики “НОВА УКРАЇНА” відбудуться в Одесі та Львові.

 Детальну інформацію про Школу професійної журналістики “НОВА УКРАЇНА” дивіться за адресою http://www.usps.org.ua/index.php?mid=38

За подальшою інформацією звертайтеся до координатора Школи професійної журналістики “НОВА УКРАЇНА” Наталії Матвієнко (natalya@laboratory.kiev.ua) або асистента Школи Марії Коваль (info@laboratory.kiev.ua) за тел.: 8 044 531 37 68.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: