Завдяки усуненню корупційних ризиків Київ міг би отримати до 52 млрд. грн.

Експерти презентували дорожню карту для київської влади у сфері бюджетної та антикорупційної політики

Завдяки усуненню корупційних ризиків при збирання податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) і плати за землю бюджет Києва може отримати від 19 до 52 млрд. грн. щороку. Про це заявили учасники круглого столу, який відбувся 24 червня в Києві. Захід провела Фундація “Відкрите суспільство” за підтримки програмної ініціативи “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”.

Експерти Фундації презентували дорожню карту для київської влади. Вона включає пакет пропозицій у сфері бюджетної та антикорупційної політики, адміністрування податків і міських цільових програм, управління комунальною власністю та роботою комунальних підприємств, а також у сфері енергоефективності, малого й середнього підприємництва, управління борговими зобов’язаннями столиці тощо. Крім того, президент Фундації “Відкрите суспільство” Леся Шевченко презентувала доступний для пересічного киянина візуалізований бюджет Києва.

За словами фахівців, за рахунок належного адміністрування плати за комунальну землю, що є найдорожчою в Україні, міський бюджет міг би отримати 14-42 млрд. грн., а за рахунок детінізації ПДФО – ще 5-10 млрд. грн. І це без урахування вартості корупційних ризиків, які виникають при здійсненні закупівель за бюджетні кошти, у роботі комунальних підприємств, при передачі в оренду чи при продажі міського майна, яке використовують неефективно, тощо.

Зараз у середньому річний бюджет Києва складає 1,8-2 млрд. доларів США, що в 16 разів менше від міського бюджету Берліна та більш як удвічі менше від бюджету Варшави.

Контакти:
Фундація “Відкрите суспільство”
050 38 24 661
osf55@ukr.net

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: