Завдяки громадським адвокасі-кампаніям луцька влада ухвалила декілька важливих документів

У Луцьку відбувся відкритий навчальний семінар “Алгоритм планування адвокаційних кампаній: від вибору проблеми до її вирішення”

4 жовтня в Луцьку відбувся відкритий навчальний семінар “Алгоритм планування адвокаційних кампаній: від вибору проблеми до її вирішення”. Захід провів Волинський Інститут підтримки та Розвитку Громадських Ініціатив за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Тренери почали навчання з азів адвокації, детально розбираючи кожен етап планування та проведення адвокасі-кампанії. Теоретичну частину підкріпили живими прикладами: громадські діячі Волині розповіли про успішно проведені кампанії.

Прикладів, коли завдяки адвокасі-кампаніям вирішували серйозні питання, у Луцьку вдосталь. До них можна зарахувати Програму сприяння ОСББ, Програму відшкодування відсотків для ОСББ та Програму розвитку велосипедної інфраструктури в Луцьку. Усі ці документи міська рада ухвалила завдяки адвокасі-кампаніям.

“Я не так давно дізналася, що таке адвокасі, але, працюючи таким методом, переконалася, що адвокасі діє. Раніше, щоб домогтися якогось рішення для ОСББ від міської влади, ми ходили довгими коридорами між чиновницькими кабінетами, писали купи листів, просили, сварилися – мало що приносило користь. Тоді ми зрозуміли, що у владі потрібно шукати не ворогів, а союзників, бо тільки завдяки діалогу можна донести свою позицію та свої потреби до тих, хто ухвалює рішення, досягти того, щоб вас не тільки слухали, а й чули. Наша міська рада нас почула та прийняла два колосально важливі для ОСББ документи – Програму сприяння діяльності ОСББ в місті Луцьку на 2012-2014 роки та Програму відшкодування відсотків для ОСББ”, – розповіла голова Асоціації ОСББ “Лучани” Юлія Сабатюк.

“Часто буває так, що влада й не проти йти вам назустріч, та вона просто не знає всієї глибини проблеми чи ситуації, яку потрібно змінити. Тому треба показати їй, наскільки важливо вжити заходів для її вирішення. Моя порада всім, хто бажає впроваджувати зміни на рівні місцевого самоврядування за допомогою адвокасі-кампаній: правильно будуйте свою діяльність, залучайте всі зацікавлені сторони, в тому числі ЗМІ, визначайте тих, хто може й хоче вам допомогти з числа представників влади, вмійте домовлятися та знаходити компромісні рішення”, – додала експерт.

Контакти:
Волинський Інститут підтримки та Розвитку Громадських Ініціатив
Iрина Гайдучик
095 64 54 655

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: