Засідання Координаційної ради проекту «Громадська синергія»: звірення годинників сторін

16 лютого 2016 р. відбулося перше засідання Координаційної ради проекту «Громадська синергія». Метою заходу було провести огляд попередньої діяльності в рамках проекту, обговорити поточні тенденції в сфері євроінтеграційних реформ, пов’язані з цим можливості і потреби зацікавлених сторін, а також уточнити, із врахуванням цієї інформації, подальші плани роботи проекту.

16 лютого 2016 р. відбулося перше засідання Координаційної ради проекту «Громадська синергія». Метою заходу було провести огляд попередньої діяльності в рамках проекту, обговорити поточні тенденції в сфері євроінтеграційних реформ, пов’язані з цим можливості і потреби зацікавлених сторін, а також уточнити, із врахуванням цієї інформації, подальші плани роботи проекту.

В засіданні взяли участь члени Координаційної Ради Проекту – делеговані представники Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (Геннадій Максак, Національний координатор, Вячеслав Рой, Координатор РГ5, і Марія Симонова, Координатор РГ4) та Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (Григорій Осовий, член Координаційної ради УС ПГС, делегований представник профспілок, та Наталія Андрусевич, координатор  РГ5, делегований представник громадських об’єднань), Представництва ЄС (Добромір Христов, менеджер сектору «Європейська інтеграція» Представництва) і Міжнародного фонду «Відродження» (Інна Підлуська і Тарас Качка, заступники виконавчого директора МФВ), команди проекту «Громадська синергія» (Дмитро Шульга, керівник проекту, Зоряна Міщук, ключовий експерт, Роман Кобець, старший аналітик, Ольга Машталер і Михайло Руденко, секретарі УНП та УС ПГС відповідно), а також запрошені гості з числа зацікавлених сторін – Урядового офісу з європейської та євроатлантичної інтеграції (Ольга Стефанішина,заступник керівникаОфісуВіце-прем’єр-міністра із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України), Секретаріату Парламентського комітету асоціації між Україною та ЄС (Богдан Ференс, представник Секретаріату ПКА), проекту ЄС «Підтримка впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» (Янош Законі, керівник проекту).

Такий різносторонній склад учасників дозволив розглянути нинішню ситуацію в сфері виконання Угоди про асоціацію та реалізації ініціативи Східного Партнерства з різних перспектив, а також обговорити потенційні напрямки співпраці Платформ з іншими зацікавленими сторонами органами влади (уряд, парламент, інституції ЄС і т.д.). Зокрема, говорили про зростання європесимістичних і популістських напрямів в Європі, як ускладнюючий чинник, а також про перехід євроінтеграційних процесів у більш практичне, прикладне русло, що можна вважати позитивною тенденцією.

Представники Уряду і ВРУ говорили про те, що поточна співпраця з громадянським суспільством не завжди ефективна, і обом сторонам варто працювати над тим, щоби діалог був регулярним і предметним. Ключовими викликами налагодження взаємодії сторін є те, щоб уряд міг абсорбувати всі ті неоднорідні оцінки і пропозиції, які продукує громадянське суспільство, а громадянське суспільство, зі свого боку, навчилося пропонувати ті продукти, які потрібні уряду, парламенту та інституціям ЄС. Очікування зацікавлених сторін – щоб Платформи здійснювали системний моніторинг виконання Угоди, проводили експертизу ініціатив Уряду і, зокрема, законопроектів на виконання Угоди, збирали та систематизували дані та пропозиції громадянського суспільства для подальшої передачі Уряду, накопичували добрі практики і проводили адвокацію серед європейських партнерів. Водночас, владі потрібно працювати над механізмом врахування громадських рекомендацій, а платформам – над забезпеченням якості і належного формату. Один із конкретних кроків, які було запропоновано, – посилити взаємодію на секторальному рівні, не тільки з міністерствами, але й секторальними спеціалістами Урядового офісу європейської та євроатлантичної інтеграції.

У другій частині засідання від обговорення зовнішнього контексту перейшли до внутрішніх питань – діяльності Платформ та її підтримки проектом «Громадська синергія». Руслана Рудніцька, незалежний експерт, що здійснювала зовнішнє оцінювання Платформ у серпні-вересні 2016 року, розповіла про стартову ситуацію у Платформах і, зокрема, виклики, які слід подолати для перетворення їх на ефективних гравців у процесі реформ. Представники Платформ Геннадій Максак та Наталія Андрусевич інформували інших членів Ради про поточну ситуацію в УНП та УС ПГС відповідно та ідеї щодо майбутньої діяльності, які наразі обговорюються на рівні Платформ та їхніх робочих груп.  Представники проекту Дмитро Шульга, Зоряна Міщук і Роман Кобець розповіли про попередні напрацювання за підтримки проекту «Громадська синергія», існуючі виклики та плани подальшої роботи. У подальшій дискусії йшлося про необхідність зберігати фокус на якості продуктів, зберігаючи баланс інтересів різних задіяних сторін, шукати інноваційні форми роботи та комунікаційні формати, що дозволяють ефективно доносити ідеї до цільових аудиторій, а також підтримувати ініціативи, що передбачають взаємодію між Платформами та іншими учасниками євроінтеграційних процесів.

Учасники засідання підтвердили важливість повноцінної реалізації планів Проекту, максимального розкриття потенціалу ефективної колективної діяльності  в рамках Платформ та досягнення синергії між УС ПГС та УНП СхП і у співпраці з іншими зацікавленими сторонами.

 

Довідково:

Рада проекту “Громадська синергія” складається із представників Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС і Національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства (по три особи від кожної з Платформ), а також представників Делегації ЄС в Україні та Міжнародного Фонду “Відродження”. Рада проекту збирається принаймні двічі на рік з метою обговорення стратегічних завдань Платформ в контексті суспільних оцінок перебігу виконання Угоди про асоціацію та реалізації ініціативи Східного Партнерства; координації позицій і діяльності двох Платформ в рамках проекту; обговорення прогресу у виконанні проекту, а також погодження подальших планів діяльності.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: