Засекречення генплану Тернополя оскаржили в Євросуді з прав людини

Східноукраїнський центр громадських ініціатив подав до Європейського суду з прав людини скаргу на засекречення генерального плану Тернополя міською радою

Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) подав до Європейського суду з прав людини скаргу на засекречення генерального плану Тернополя міською радою. СЦГІ здійснює моніторинг доступності генпланів міст за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Підставою для звернення до суду стала відмова міської ради у відповідь на інформаційний запит СЦГІ надати для ознайомлення генплан міста.

Запит громадська організація подала ще 2009 року. У тому ж 2009 році центр отримав відмову. Міськрада заявила, що генеральний план Тернополя не є актом органу місцевого самоврядування. Рішення Тернопільської міської ради не надавати генплану для ознайомлення громадські активісти оскаржили у суді, але суд відмовився надати доступ до документу.

“Генплан визначає безліч важливих аспектів життя людей у місті. Це й допустимі види забудови територій, і забезпечення охорони довкілля, і збереження культурної спадщини, і виділення територій для розміщення житла. Майбутнім інвесторам документ допоможе краще зрозуміти бізнес-можливості міста, а новим мешканцям – оцінити привабливість населеного пункту для проживання. Тому для громади мати доступ до генплану просто необхідно”, – пояснює юрист СЦГІ Вадим Сабінін.

Суди інших інстанцій також не визнали відмови Тернопільської міськради протиправною.

“На жаль, система українського правосуддя захищає чиновників, які порушують право громадян на інформацію, тому ми були змушені звернутися по захист свого права до Європейського суду з прав людини. Будемо вимагати визнати засекречування генерального плану Тернополя неправомірним і змусимо міську раду зробити документ доступним для мешканців міста”, – заявив голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

Це вже друга заява, яку СЦГІ подав до Євросуду з прав людини. Перше подібне звернення було подано проти Миколаївської міської ради.

З усіма наданими відповідями й судовими рішеннями щодо оприлюднення генерального плану Тернополя можна ознайомитися тут

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Аліна Бондар
099 932 36 73
bondar.alina21@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: