Запорізька міськрада витрачає значну частину бюджетних коштів на зарплати чиновників та власний піар – результати журналістського розслідування

У ході розслідування журналісти проекту «Видатки державних та місцевих органів влади: як і навіщо приховувати?» дізналися, що чиновники Запорізької міськради впроваджують програми «Ефективного управління органами місцевого самоврядування» та «Забезпечення органів місцевого самоврядування з складання місцевого бюджету». На ці програми щорічно спрямовується біля 16 млн. гривень, але інформація про реалізацію цих програм, фактично, не оприлюднюється.

Не оприлюднюється тому, що «ефективним управлінням» та «забезпеченням» є… повсякдення праця службовців міськради. У міськраді не застосовується оцінка ефективності роботи чиновників, а «програми» потрібні, щоб «обійти» претензії контрольно-ревізійного управління.

Запорізька міськрада – єдина з трьох охоплених проектом органів місцевого самоврядування, де взагалі відмовилися відповідати на запит журналістів і газети-партнера проекту. Втім, сайт міськради виявився чи не найбільш наповненим інформацією про бюджетні витрати серед сайтів органів місцевого самоврядування в Україні. Декілька мільйонів гривень міськрада щорічно витрачає  на підтримку власних ЗМІ – телестудії та семи газет. Мета підтримки незрозуміла – рейтинг телестудії дуже низький, а газети мають дуже мало читачів. Тим більше, що ніякої соціальної функції вони не виконують

Результати розслідування надруковано у одній з тиражних газет Запоріжжя «МИГ» .

Проект реалізується Незалежною асоціацією журналістів спільно з місцевими та загальнонаціональними засобами масової інформації за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у рамках програми «Верховенство права».

Контактна особа: Красіков Іван Сергійович, ivkrasikov@yandex.ru

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: