Запити громадськості щодо держзакупівель ліків проігноровано

Громадські експерти стверджують, що Міністерство охорони здоров’я закупило ліки для дітей, хворих на онкологічні й онкогематологічні захворювання, без належного оприлюднення інформації

Міністерство охорони здоров’я закупило ліки для дітей, хворих на онкологічні й онкогематологічні захворювання, без належного оприлюднення інформації. Про це свідчать результати громадського моніторингу, який здійснює Всеукраїнський благодійний фонд “Крона” спільно з Опікунською радою Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку НДСЛ “Охматдит” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Експерти інформують, що запланована сума закупівель – 60 млн. грн., а договорів укладено на 47,9 млн. грн. По тринадцяти лотах вже вдруге торги не відбулися.

За словами фахівців, інформація, яка має бути на офіційному веб-порталі з державних закупівель, там просто не з’являється. Так, не було повідомлення про акцепт пропозицій конкурсних торгів, що провів МОЗ 12 і 15 серпня, хоча вже було оголошено результати цих закупівель. Не було оприлюднено протоколів розкриття пропозицій торгів, які відбулися в Міністерстві 27 вересня.

Експерти зверталися в МОЗ з офіційними запитами щодо копій документів, які підлягають оприлюдненню (це право передбачає закон “Про доступ до публічної інформації”). Також фахівці звернулися до Міністерства економічного розвитку з повідомленням про те, що не забезпечено належного оприлюднення інформації через доступні громадськості засоби, до ДГВПП “Зовнішторгвидав України” з запитом щодо причин відсутності інформації на веб-порталі, до юридичного консультаційного центру “Вісника державних закупівель”. Жодної відповіді не надійшло.

Ці факти розцінено як небажання чиновників забезпечувати належну прозорість закупівель за державні кошти й ігнорування прав громадян на доступ до інформації та на громадський контроль.

ВБФ “Крона”
(044) 206 00 00
krona@niko.ua

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: