Залучення ресурсів для органів самоорганізації населення

20 січня 2015 року у коворкінг-центрі «Репортер» (м.Луцьк) для голів та ініціативних груп по створенню органів самоорганізації населення відбувся навчальний семінар «Залучення додаткових ресурсів, в тому числі фінансових для вирішення проблемних питань локального значення».

20 січня 2015 року у коворкінг-центрі «Репортер» (м.Луцьк) для голів та ініціативних груп по створенню органів самоорганізації населення відбувся навчальний семінар «Залучення додаткових ресурсів, в тому числі фінансових для вирішення проблемних питань локального значення».

Враховуючи складну природу органів самоорганізації населення та одне з його основних завдань – створення комфортних умов для проживання на конкретній території, його представники своєю діяльністю мали б залучати ресурси, в тому числі фінансові з усіх можливих джерел.

Фінансова діяльність органів самоорганізації населення передбачена Законом України «Про органи самоорганізації населення». Відповідно до його норм, органи самоорганізації населення мають право самостійно використовувати фінансові ресурси, отримані з місцевого бюджету, на цілі та в межах, визначених відповідною місцевою радою. Можуть залучати добровільні внески фізичних і юридичних осіб, а також інші надходження, не заборонені законодавством.

Практичний досвід діяльності комітетів у м. Луцьку показує гостру необхідність розширення ресурсів, що спрямовуватимуться на вирішення локальних проблем певної території.

Впродовж заходу, експерти Ресурсного центру для органів самоорганізації населення, що розпочав свою діяльність у Волинській області в межах проекту «Новий якісний рівень діяльності ОСН у містах Волинської області», що фінансується програмною ініціативою «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження», розповідали про додаткові можливості ресурсного забезпечення діяльності органів самоорганізації населення.

Основний акцент навчального семінару був зроблений на розвиток соціального партнерства громади, влади та бізнесу. На думку Петра Лавринюка, експерта Ресурсного центру саме така форма взаємодії дає найвагоміші результати. Адже органи самоорганізації населення, як елемент системи місцевого самоврядування мають можливість більш точно діагностувати усе, що найбільше хвилює населення, долати недовіру до діяльності органів влади, а також сприяти розвитку соціально-корпоративної відповідальності бізнесу.

Піднімалось питання і про активізацію грантової діяльності комітетів, що сприятиме вирішенню соціальних проблем громади. Протягом зустрічі для учасників розповідали про поняття проектної діяльності та висвітлювались основні компоненти написання проектних заявок.

Для ОСН м. Луцька вкрай необхідна діяльність, яка надає можливість підвищувати їх організаційну спроможність, а також дізнаватись про кращі практики роботи, що напрацьовані комітетами у містах України. Саме тому у найближчому часі Ресурсним центром для ОСН буде організовано ще ряд семінарів за актуальними та потрібними для повсякденного функціонування тематиками.

Контакти: Асоціації підтримки та розвитку ОСББ та ОСН, тел.(0332) 200032

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: